کد خبر: ۴۹۳۲۷ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
معاون خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان:

265 دانشجوی دختر از داخل و خارج خراسان شمالی به اردوهای جهادی اعزام می شوند

معاون خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان خبر داد: 180 دانشجوی دختر از خراسان شمالی و 85 دانشجوی دختر از سایر دانشگاه های کشور آمادگی خود را برای حضور در مناطق زلزله زده و محروم خراسان شمالی اعلام کرده اند.
265 دانشجوی دختر از داخل و خارج خراسان شمالی به اردوهای جهادی اعزام می شوند
به گزارش راه ساجده، آسیه محمدی، معاون خواهران ناحیه بسیج دانشجویی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار خراسان شمالی اظهار کرد: اعزام دانشجویان دختر برای فعالیت در اردوهای جهادی از اواخر تیر ماه آغاز می شود.
 
وی ادامه داد: تیم های بخش دانشجویان دختر شامل 5 تیم از بجنورد و 4 تیم از شهرستان های اسفراین، شیروان، جاجرم و مانه سملقان هستند که در مجموع 180 دانشجوی دختر از سراسر استان در این اردوها جضور پیدا می کنند.
محمدی اضافه کرد: این تیم ها ویژه دختران دانشجو هستند، لازم به ذکر است که دانشجویان آقا از همان روز های اولیه زلزله در مناطق مشغول به فعالیت هستند.
 
وی بیان داشت: اولین تیم دختران در 20 تیر ماه از دانشگاه پیام نور بجنورد، دومین تیم در 27 تیر ماه از دانشگاه های علوم قرآنی، علوم پزشکی، حکیمان، اشراق، کوثر و علمی کاربردی، و  تیم دانشگاه دولتی بجنورد 10 شهریور و هم چنین تیم دانشگاه آزاد که تاریخ قطعی آن اعلام نشده است اعزام می شوند.
 
محمدی عنوان کرد: اولویت اعزام برای حضور در روستاهای زلزله زده استان است و در مرحله دوم روستاهای محروم استان را پوشش دهند.
 
وی با اشاره به گروه های جهادی خارج از استان که جهت فعالیت در مناطق زلزله زده بجنورد اعلام آمادگی کرده اند، ادامه داد: 50 جهادگر خانم از دانشگاه امام صادق (ع) تهران در بخش عمرانی، پزشکی و آموزشی، 15 جهادگر خانم از دانشگاه صنعتی شریف تهران و 20 جهادگر خانم از دانشگاه صنعتی قم برای فعالیت در بخش عمرانی، فرهنگی و آموزشی آمادگی خود را اعلام کرده اند.
 
 
محمدی در انتها خاطر نشان کرد: حدود یک ماه قبل از شروع اردو جهادی به نیاز سنجی روستا پرداخته و برنامه ها متناسب با نیازهایشان تدارک دیده شده و هم چنین بستر سازی مناسب برای حضور دانشجویان دختر در این مکان ها انجام می شود.
 
انتهای خبر/ر


برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.