کد خبر: ۵۰۹۱۱ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
در آستانه هفته عفاف و حجاب؛

همایش جایگاه زن در جامعه اسلامی برگزار می شود

مربی صالحین بسیج و کارپرداز اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از برگزاری همایشی با عنوان جایگاه زن در جامعه اسلامی خبر داد.
همایش جایگاه زن در جامعه اسلامی برگزار می شود

به گزارش راه ساجده،  نظام خانواده، يك نهاد اساسى و محورى در جامعه است و به‌عنوان هسته‌ی اوليه  براى ساير نهادهاى اجتماعى به شمار مى‌رود. این نظام كوچك‌ترين واحد اجتماعى است كه اساس و زيرساخت واحدهاى بزرگ اجتماعى بشرى به شمار مى‌رود.

مسائل مربوط به «زن و خانواده» همواره از مهم‌ترین موضوعات ضروری و جدی در طول تاریخ بوده است. تحول شگرف و شكوهمند انقلاب اسلامي، راهي نو و زيستني ديگر گونه، فراروي انسان امروز گشود كه از زيباترين جلوه‌هاي آن، حضور زنان در تمام عرصه‌هاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، سياسي و حتي نظامي است. در كشور ما زنان جامعه‌ی اسلامي با آگاهي، آزادي و اختيار، راه مجاهدت،‌ عزت و آرمان‌ها را انتخاب كردند و در تمامي صحنه‌ها پيشاپيش مردان حركت نمودند. با آن ‌که «زن» از ارکان اصلی خانواده است و خانواده بدون آن چندان مفهومی ندارد، در عصر حاضر تلاش می‌شود از جایگاه و نقش اصلی خود دور بماند که نتیجه‌ی آن جز بیماری و فروپاشی خانواده چیز دیگری نیست.

محمد کوهستانی، مربی صالحین بسیج و کارپرداز اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: به مناسبت هفته عفاف و حجاب و ارج نهادن به مقام زن رد جامعه اسلامی همایشی با همین عنوان در محل اداره کل برگزار می شود.

وی ادامه داد: مدعوین این مراسم همکاران اداره کل هستند و سخنرانی این مراسم به عهده ی زهره وضیع مدیر مدرسه علمیه الزهرا خراسان شمالی است.

کوهستانی بیان داشت: در این برنامه با اهدا بسته فرهنگی که شامل یک کتاب با موضوع جایگاه زن در جامعه اسلامی است از شرکت کنندگان تقدیر می شود.

 

 

انتهای خبر./ربرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.