کد خبر: ۵۰۹۱۴ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
مسئول بسیج جامعه زنان خراسان شمالی:

روز شمار هفته جهانی عفاف و حجاب اعلام شد

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان شمالی ضمن تشریح برنامه‌های هفته جهانی عفاف و حجاب عناوین روزهای این هفته را که از 17 تیرماه آغاز می‌شود اعلام کرد.
روز شمار هفته جهانی عفاف و حجاب اعلام شد

به گزارش راه ساجده، عصمت السادات وکیلی، مسئول بسیج جامعه زنان خراسان شمالی  در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: پیامی که جمهوری اسلامی در زمینه پوشش و حجاب عفیفانه به دنیا عرضه کرده است، امروز جواب داده و در بسیاری از نقاط دنیا، جوانان با راه انداختن پویش‌ها و جنبش‌های لباس عفیفانه به دنبال از نو ساختن جامعه خود هستند و این ایران اسلامی است که باید استوارتر از گذشته پای این پیام خود بایستد.

 

وی ادامه داد: هفته جهانی عفاف و حجاب از 17 تیرماه آغاز و تا 23 تیر ادامه خواهد داشت.

 

وکیلی گفت: اولین روز این هفته با عنوان عفاف و حجاب، گرایش انسانی-انتخاب ایرانی ، روز دوم 18 تیرماه به نام عفاف و حجاب، آزادی کرامت انسانی، حقوق شهروندی نامگذاری شده است.

 

وی بیان داشت: روز 19 تیرماه که سومین روز از این هفته است با عنوان عفاف و حجاب، تجلی مشارکت اجتماعی و روز چهارم به نام تولید و اشتغال، نه به پوشاک خارجی نامیده شد.

 

مسئول بسیج جامعه زنان استان در ادامه عنوان کرد: مردان غیور، زنان عفیف خانواده متعالی نامی است که برای پنجمین روز نهاده شده است و در این روز اجتماع بزرگ سیانت از حریم خانواده برگزار می شود.

 

وکیلی نشاط اجتماعی، امنیت اخلاقی و جامعه ی عفیف رمینه ساز ظهور را از اسامی روزهای ششم و هفتم برشمرد.

 

وی با اشاره به ارزش عفاف و حجاب در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: بدون ترديد پوشش اسلامي براي زنان، از ضروريات دين مقدس اسلام است، از طرفي مسأله حجاب يکي از جنجالي‏ ترين مسائل دنياي ديروز و امروز است، به ويژه طرفداران اعلاميّه حقوق بشر، که با عنوان کردن «تساوي حقوق زن و مرد»، پوشش را براي زن دست و پاگير دانسته و آن را برخلاف آزادي قلمداد و به عنوان حمايت از حقوق زن، مطرح می نماید، اين مسأله را بسيار حسّاس کرده است.

 

انتهای خبر/ ربرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.