کد خبر: ۵۱۰۵۰ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
رئیس اتحادیه پوشاک فروشان بجنورد؛

فروشندگان مجازی و خانگی عاملی برای رکود بازار پوشاک/ افزایش 8 درصدی مالیات پوشاک

رئیس اتحادیه پوشاک فروشان بجنورد گفت: بزرگترین آسیب و ضربه ی فروشندگان خانگی و مجازی راکد کردن بازار پوشاک و عدم پرداخت مالیات است در حالی که درآمد بالایی به دست می آورند.
فروشندگان مجازی و خانگی عاملی برای رکود بازار پوشاک/ افزایش 8 درصدی مالیات پوشاک

به گزارش راه ساجده،  سهراب خطیب، رئیس اتحادیه پوشاک فروشان و نائب رئیس اتاق اصناف بجنورد در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت روزمالیات اظهار کرد: مالیات صنف پوشاک در دو سال گذشته تغییر قابل توجهی نداشته است، در سال 94 بدون تغییر باقی ماند و در سال 95 تنها 8 درصد افزایش نرخ مالیات بود.

وی ادامه داد: مالیات ها بر اساس محل کسب و کار و درجه بندی های محاسبه می شود که پوشاک جزو صنف درجه 3 محسوب می شود.

خطیب با اشاره به گسترش فروشگاه های مجازی ادامه داد:  برای جلوگیری از کلاه برداری ها و کاهش جرایم با پلیس فتا ارتباط گرفتیم که ساماندهی این بخش برعهده ی آن ها است و با پیگیری های انجام شده از فعالیت چندین کانال وگروه مجازی جلوگیری شد.

رئیس صنف پوشاک در ادامه با اشاره به فروشندگان خانگی بیان کرد: محل فروش پوشاک این افراد در منازل است و اتحادیه و اداره اماکن اجازه ورود به منزل را ندارند، بر این اساس در جلسه ای که 8 ماه پیش با اداره کل دادگستری گذاشته شد، دادستان یاران مصوب کردند که بعد از شناسایی این افراد، اداره اماکن با گرفتن مجوز ورود به منزل می تواند فعالیت آن شخص را متوقف کند.

وی افزود: با یافتن این افراد و ورود تعزیرات جریمه هایی را متحمل می شوند و کارشان متوقف می شود.

خطیب خاطر نشان کرد: از افرادی که عضو اتحادیه پوشاک هستند بارها از  طریق پیامک و به صورت حضوری خواسته شده است تا این افراد را معرفی کنند،  ولی هیچ گونه اطلاعات به جز تعداد محدودی به دست ما نرسید.

رئیس اتحادیه پوشاک بجنورد گفت: بعد از برگزاری جلسات دادگستری فعالیت بین 10 تا 15 شخصی که فروشندگی شان به صورت خانگی بود متوقف شد.

وی عنوان داشت: بزرگترین آسیب و ضربه ی فروشندگان خانگی  و مجازی راکد کردن بازار پوشاک و عدم پرداخت مالیات است در حالی که درآمد بالایی به دست می آورند.

تعداد زیادی از بانوانی که در شغل فروشندگی پوشاک مشغول به فعالیت بودند، گلایه هایی داشتند، از قبیل افزایش فروشندگی های مجازی و منازل که بازارشان را کم کرده است در حالی که مالیاتی پرداخت نمی کنند.

 

انتهای خبر/ربرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.