کد خبر: ۵۱۳۵۵ | گروه یادداشت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

زنانه عشق بورز؛ معشوقه بودن بیاموز

لازمه عشق احساس است و از آنجا که احساس در زنان بیشتر است، قدرت عشق ورزی برایشان آسان تر است. خدای مهربان محبت را با سرشت زن درآمیخت تا منبعی برای زایش، پرورش و هدایت نسل خویش شود.

به گزارش راه ساجده، معشوق بودن، بخش جذاب و زیباگرایی وجود یک زن است. میل به زیبایی و زیبا بودن، توجه به جنبه های جنسی، عاشقانه ها و....همه از تجلیات این جنبه وجودی هستند. کم بودن قدرت عشق در زن، باعث کاهش جذابیت او در نظر مرد شده، حتی در بسیاری موارد باعث طلاق می شود.

افراط در احساس نیاز به عشق باعث می شود دختر دستاویزی برای تفریح پسر شود! معشوقه برای زن، شادی و شادابی به همراه می آورد. مهمترین شاخص درمان افسردگی زنان، این نیروی درونی شان است. معشوقه جنبه ای از زن است که مردان همواره آن را ستایش و تحسین کرده اند.

لازمه عشق احساس است و از آنجا که احساس در زنان بیشتر است، قدرت عشق ورزی برایشان آسان تر است. خدای مهربان محبت را با سرشت زن درآمیخت تا منبعی برای زایش، پرورش و هدایت نسل خویش شود.

 نشانه بازر زن بودن در بروز احساسات است، زن بدون عشق مرده است، نیاز زن، عشق ورزیدن و مورد عشق ورزی قرار گرفتن است . هنگامی که در کنار او قرار بگیری قبل از جسمش،  احساس و عشقش را حس خواهی کرد . هنگامی که یک زن دل به مردی بست، بی شک به او وفادار مانده و تمام و کمال در اختیارش خواهد بود.

گاهی این امر به قدری شدت می یابد که آمال ،آرزوها و حتی جسمش را از یاد برده و دربرآوردن خواسته ها و نیازهای معشوقش غرق می شود. گرچه این عشق بیمارگونه است اما توانمندی زنان را در قدرت ایثار و از خود گذشتن نشان می دهد. در اینجا منظورمان نه عشق بیمارگونه،  بلکه عشق سالمی است که یک زن می تواند به همسرش ارزانی دارد. در عین حال که شخصیت مستقل خویش را حفظ می نماید.  ارزش  عشق  در "حضور" است، نه در محو و نابود شدن یکی در دیگری.

 

 

روابط به دلیل طبیعت زنانگی زنان از اهمیت بسزایی برخوردار است هر زنی هرچند با دستاوردها و موفقیت های شغلی بالا در نهایت به دنبال نیازها و خلاءهای عاطفی خود بر می گردد و بدون سرکوب حس زنانگی خود نمی تواند منکر نیاز خود به خانه و خانواده شود.

زنی که با خلق و خو، نیازها ، خواسته ها ، افکار و..... خود و خصوصیات مردان آشنا نباشد در رابطه با همسرش  به چالش های زیادی برخورد می کند .زنان موفق زنانی هستند که خود را می شناسند و شناخت کافی از مردان دارند . زنی که به شناخت خود نرسیده باشد نمی تواند رابطه سالمی با مرد زندگیش داشته باشد .

زنان موفق در رابطه خود آرامش دارند. این آرامش درونی است ونتیجه توازن در وجود یک زن است . زن برای مرد، منبع آرامش است و این آرامش نتیجه رشد بعد معنوی زن است. هر زنی با شناخت از خود، یکپارچگی وجود، دست یابی به بینش و تفکر درباره هستی، پروراندن حس عشق در خود و بازگشت به زنانگی به آرامش دست می یابد و منبع آرامشی می شود برای مرد زندگیش و دیگران. زن ستون خلقت است. همانی که مردان را می پروراند، از همین روست که سلامتی و آرامش او حائز اهمیت است.

 یکی از اشتباهات زنان امروزی این است که در محل کار از زنانگی خود استفاده می کنند و در محیط خانه با مرد زندگیشان سر جنگ دارند. مردان در نگاه اول جذب زنان قوی و جنگجو می شوند اما در کنار آنها نمی مانند. از مشکلات اساسی زنان امروز این است که نمی دانند کجا باید بجنگند و کجا باید زن باشند. زن عاشق، با احترام گذاشتن به مرد خویش در واقع به خود احترام می گذارد، شمشیر خود را کنار گذاشته و از تدبیر و سیاست زنانه استفاده می کند. امر ونهی نمی کند بلکه با زنانگی درخواست و به بهترین نحو دریافت می کند .

زنان عاشق، همسرانشان را همانگونه که هستند دوست دارند آنها سعی نمی کنند همسرشان را تغییر دهند تلاش برای تغییر مردان در راستای افکار و عقاید خودمان  این پیام را به آنها می رساند که مورد تایید نیستند، کافی نیستند و کمتر از ما هستند. بنابراین یا شروع به جنگیدن می کنند و یا نسبت به ما بی تفاوت می شوند.

 

 

نیاز مردها این است که مورد تایید و قدردانی قرار بگیرند و بدانند که شما آنها را در عرش و قهرمان خود می دانید زیرا مرد نیز در لایه های عمیق وجودیش زن را در عرش می بیند حتی اگر به زبان منکر این حقیقت باشد.

تعادل در رفتار و احساس عین زنانگی است. نه مانند یک برده منفعل است ( هرچه خودت دوست داری، هرچه تو بگی و...)   مردان این زنان را بعنوان یک مادر در کنار خود نگه می دارند نه بعنوان همسر و معشوق خویش  و نه جنگجواست زیرا مردان در کنار این زنان نه تنها آرامش ندارند بلکه حس مردانگی و قدرت خویش را از دست می دهند در نهایت آنها را رها یا به آنها خیانت می کنند.

خودتان را بشناسید، دوست داشته باشید و بی قید و شرط عشق بورزید، برای رسیدن به خواسته ها و نیازهایتان زنانگی کنید. اجازه دهید مردان درکنارتان آرام بگیرند و احساس قدرت نمایند، مردان را پرورش دهید و به اوج برسانید و از کسب قدرتش نترسید زیرا مرد هرگز به معشوقه اش خیانت نمی کند، سیاست های زنانه را بیاموزید، شادی و نشاط و شیطنت های کودکانه رکن اصلی معشوقه بودن است.

معشوقه بودن را بیاموز. معشوقه بودن لازمه استحکام یک رابطه است.

 

کلثوم عزیزی – کارشناس ارشد روانشناسی

 

انتهای خبر/ربرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.