کد خبر: ۵۲۴۰۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان:

ظرفیت های مردمی برای اجرای طرح بازآفرینی بکارگیری شود

سنندج- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان بر استفاده و بکارگیری ظرفیت های مردمی در محلات دارای بافت فرسوده برای اجرای طرح بازآفرینی تاکید کرد.
ظرفیت های مردمی برای اجرای طرح بازآفرینی بکارگیری شود,

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قادری امروز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی محلات و محدوده های هدف شهری استان در سنندج با بیان اینکه در رابطه با بازآفرینی در استان باید از تجربه های موفق در سطح کشور و حتی دنیا استفاده کنیم، گفت: در اجرای طرح هایی هم چون بازآفرینی باید از آزمون و خطا پرهیز کنیم.

وی با اشاره به اینکه فرمول بازآفرینی در هر محله و ناحیه در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت باشد، عنوان کرد: با این وجود می توان از تجارب دیگران به شکل شایسته استفاده و این تجارب را بومی کرد.

وی اضافه کرد: قبلا تنها رویکرد کالبدی و مهندسی به این محلات وجود داشت ولی اکنون وزارت راه و شهرسازی در موضوع بازآفرینی رویکرد خوبی را آغاز کرده و در استان ها دنبال می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: در کنار این رویکرد باید به کسب و کارهای خرد و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی هم در این محلات که می تواند تحول آفرین باشد، توجه کرد.

قادری اظهارداشت: اداراتی که در امر بازآفرینی متولی هستند باید گزارش اقدامات خود را در جلسات آینده ارائه دهند و در این زمینه نباید صرفا منتظر اقدام از سوی سازمان عمران شهری باشیم.

وی بیان کرد:  فرمانداران در شهرستانهای استان باید جلسات ستاد بازآفرینی در هر شهرستان را با زمانبندی مشخص و منظم برگزار کرد.

وی بر ضرورت اعتقاد واقعی به استفاده از توان و پتانسیل مردمی در مقوله بازآفرینی تأکید کرد و گفت: قطعا بدون بهره گیری از ظرفیت مردمی امکان تحول در عرصه بازآفرینی بافتهای فرسوده مختلف وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان  عنوان کرد: اعتبارات سازمان شهرداری ها به اعتبارات سازمان عمران و بهسازی شهری اضافه می شود.

قادری با بیان اینکه باید جلسات ستاد بازآفرینی حداکثر هر سه ماه یکبار برگزار شود، اظهارداشت: کارگروه های ذیل این ستاد نیز لازم است بیشتر و جدیتر فعال شوند.

وی بیان کرد: عزم همگانی در ارتباط با بازآفرینی محلات هدف بازآفرینی شهری باید ایجاد شود تا تحول اساسی در این مسئله رقم بخورد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.