کد خبر: ۵۲۴۰۵ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

اشتغالزایی کمیته امداد برای ۱۰۰هزار خانوار

کرج -ایرنا- قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با پرداخت 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال سال گذشته برای 100هزار خانواده نیازمند در کشور فرصت شغلی ایجاد شد.

            اشتغالزایی کمیته امداد برای 100هزار خانوار,

به گزارش ایرنا، سید امیر منصور برقعی روز دوشنبه درآیین معارفه مدیرکل کمیته امداد استان البرز افزود: این نهاد برای ایجاد اشتغال هر مددجو 130 میلیون ریال در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: فقر ذاتا اقتصادی ولی تبعات آن اجتماعی است ، اگر بخواهیم رویکرد فقر ستیزانه داشته باشیم باید بدانیم ، کار امداد از تلاقی دو محور اقتصادی و اجتماعی ایجاد می شود.
برقعی با اشاره به ویژگی های جغرافیایی و جمعیتی خاص استان البرز ، گفت : ظرفیت های بالای اقتصادی استان و سهم قابل توجه آن در تولید ملی ، وجود برخی آسیب های خاص که به واسطه وجود چهار زندان در البرز ایجاد شده ، نگاه تخصصی در ارائه خدمت به محرومان این منطقه را می طلبد .
قائم مقام کمیته امداد تاکید کرد : استان البرز به خاطر قرارگرفتن در زمره استان های برخوردار باید یکی از نقاط سر ریز حمایت به سمت سایر استان های محروم همچون ایلام ، کرمان و سیستان و بلوچستان باشد .
وی اظهار کرد : تحول در عملکرد کمیته امداد زمانی اتفاق می افتد که از حرکت در جهت ادراک شخصی پرهیز و امور را مطابق اهداف اساسنامه و برنامه پنج ساله ششم امداد انجام دهیم.
وی با بیان اینکه کمیته امداد هم مانند هر تشکیلات دیگر مراحل بلوغ را طی کرده ، افزود: با تعیین هیئت امنای جدید و بازنگری در فعالیت های امداد در سال 94 ، برخی از روش های کاری و اولویت ها در خدمت رسانی تغییر کرده است .
برقعی افزود : کاهش اعطای کمک های بلاعوض و افزایش پرداخت تسهیلات قرض الحسنه آسان ، بدون کارمزد و بلندمدت به نیازمندان ، رویکرد جدید خدمت رسانی در کمیته امداد است .
در این مراسم ، ' محمد محمدی فرد 'که پیش از این سوابقی چون مشاور رئیس نهاد و معاون امور بین الملل کمیته امداد را در کارنامه خود دارد ، به عنوان مدیرکل جدید کمیته امداد استان البرز معرفی و از تلاش‌های علی سالارکیا مدیرکل پیشین این نهاد قدردانی شد.
8029/ 6155 خبرنگار:حکیمه کشاورز** انتشاردهنده: محمد عزیزپور

انتهای پیام /*


برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.