کد خبر: ۵۵۰۶۳ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
مدیریت خواهران بسیج دانشجویی خراسان شمالی :

اسلام اجازه تفتیش عقاید را نمی دهد/ آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است

مدیریت خواهران بسیج دانشجویی خراسان شمالی گفت: اسلام هرگز اجازه تفتیش عقاید را نمی دهد و اگر کسی لفظی اظهار قبول اسلام را کرد این اظهار را محترم می شمارد.
اسلام اجازه تفتیش عقاید را نمی دهد/ آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است

به گزارش راه ساجده،  آسیه محمدی، مدیریت خواهران بسیج دانشجویی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار به ما به مناسبت روز حقوق بشر اسلامی اظهار کرد: یکی از حقوق اساسی بشر، حق کرامت است، کرامت به معنای حیثیت، احترام و شرافت انسانی است و خود به دو قسم کرامت ذاتی و کرامت ارزشی است.

وی ادامه داد: دین مقدم اسلام و قانون اساسی و منشور هدایت آن یعنی قرآن مجید به هر دو قسم از کرامت انسانی توجه کرده است.

محمدی اضافه کرد: یکی از اصولی که در مجموعه حقوق بشر جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده، اصل آزادی است.

مدیریت خواهران بسیج دانشجویی استان بیان کرد: همه ی افراد نسبت به آزادی عشق می ورزند و امروزه همه فلاسفه ی حقوق بر لزوم این اصل در قانون گذاری تاکید می کنند، هر چند در حدود آن اختلاف دارند.

وی با اشاره به اختلافات موجود در حدود آزادی گفت:  در جملاتی مانند " ولا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی" در قبول دین اکراهی نیست، راه درست از راه انحرافی روشن شده است، روشن می سازد که عقیده و ایمان امور قلبی هستند و در امور قلبی اجبار معنا و مفهومی ندارد.

محمدی افزود: از طرفی اسلام هرگز اجازه تفتیش عقاید را نمی دهد و اگر کسی لفظی اظهار قبول اسلام را کرد این اظهار را محترم می شمارد.

وی بیان داشت: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است، این خبر نباید برای بسیاری از رسانه ها و مردم جهان شگفت انگیز و باور نکردنی به نظر برسد، اما قدرت پرده پوشی و پنهان کاری از نوع آمریکایی آن تا کنون توانسته، اذهان بسیاری را نسبت به این خبر در دنیای رسانه، بی باور و مردد سازد.

محمدی در انتها خاطر نشان کرد: آمریکا اکنون به اذعان وکلا و حقوق دانان برجسته و شناخته شده آمریکایی بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است.

انتهای خبر /رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.