کد خبر: ۵۵۱۴۶ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
استادیار بسیج رسانه خراسان شمالی؛

مسئولین نباید از اصحاب رسانه فراری باشند/ مطالبه گری از حقوق رسانه است

استادیار بسیج رسانه خراسان شمالی گفت: یکی از وظایف رسانه نقد دلسوزانه است، مسئولین نباید از اصحاب رسانه فراری باشند باید قلم آن ها که گاهی ممکن است برای مسئول تلخ هم باشد شیرین بدانند.
مسئولین نباید از اصحاب رسانه فراری باشند/ مطالبه گری از حقوق رسانه است

به گزارش راه ساجده، حجت السلام علیرضا احمدی، استادیار بسیج رسانه خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: رسانه ها حقوق و وظایفی دارند، یک سری از وظایف رسانه و رسانه ای ها مطالبه گری است، در حالی که از حقوقشان است این حقوق را جامعه به رسانه  و خبرنگار داده است که مطالبه گر باشند.

وی ادامه داد: حق دیگر نقد دلسوزانه و موثر است برخلاف آنچه گفته می شود وظایف است حقشان است که به عنوان فرد فرهیخته، آگاه و آشنای مسائل عملکردها را مورد نقد دلسوزانه قرار دهد، مسئولین نباید از اصحاب رسانه فراری باشند باید قلم آن ها که گاهی ممکن است برای مسئول تلخ هم باشد شیرین بدانند.

حجت السلام احمدی اضافه کرد: در کنار این حقوق چند وظیفه است که باید به آن توجه کنند، در کنار نقد منصفانه ارائه راهکار خیلی مهم است، چون صرف نقد اگر چه خوب است به تنهایی کارساز نیست.

وی با اشاره به  دومین نکته که باید به آن توجه کنیم گفت: عمق نگری نکته مهم دیگری است، که رسانه ها خیلی مواقع به مسائل سطحی توجه می کنند، اگر نگاهمان یک نگاه نافذ باشد، تحلیل درست ارائه می دهیم، در جامعه هدف، در آحاد مردم یک بصیرت ایجاد می شود، اراده ی صحیح در مردم ایجاد می شود اراده ی صحیح باعث ایجاد تصمیم قاطع می شود.

حجت السلام احمدی در انتها خاطر نشان کرد: رسانه امروز به عنوان پایه مهم قدرت مطرح است، برداشت این است که یک رسانه ای درست عمل کند به یک شان از شئون پیامبران عمل می کند، در رسانه ای که خبرنگار قلم می زند، یکی از وظایفش پیام رسانی است که باید به آن توجه شود صرفا از انعکاس خبر خوددرای کنید و تاثیرات به سزایی که می تواند داشته باشد مد نظر باشد.

 

انتهای خبر/رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.