کد خبر: ۵۹۵۳۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
رئیس کل دادگستری فارس:

مسئولین قضایی به مباحث سیاسی ورود نکنند

شیراز - رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: باید تلاش کنیم ضمن تقویت روحیه انقلابی و دینداری و توسعه و تعمیق شعائر دینی از ورود به مسائل سیاسی پرهیز کنیم.
مسئولین قضایی به مباحث سیاسی ورود نکنند,

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس،علی القاصی مهر در همایش فصلی روسا و دادستان های استان فارس با تأکید بر اینکه استقلال دستگاه قضایی با تدبیر و درایت مسؤلان حوزه های قضایی جلوه مناسب تری پیدا می کند گفت: باید تلاش کنید به نحوی عمل شود که در نتیجه عمل به وظایف و مأموریت ها استقلال دستگاه قضایی و اقتدار جایگاه دیده شود.

رئیس شورای قضایی استان حفظ استقلال دستگاه قضایی را در تعارض و نافی تعاملات قانونمند ندانست و با تأکید بر پرهیز از عملکرد جزیره ای گفت: در مسیر انجام وظایف و مأموریت ها و ایفای نقش مؤثر و محوری همواره تعامل با دستگاه ها و حمایت از عملکرد قانونی آنان را مد نظر قرار دهید.

القاصی مهر ادامه داد: مطابق دستورالعمل اجرایی زمان مناسب جهت ملاقات های حضوری با مردم تنظیم و لحاظ شود و لازم است به نحوی عمل کنیم که دسترسی مردم به مسئولین قضایی آسان و به دور از هرگونه تشریفات انجام شود.

وی اضافه کرد: نحوه برخورد با مراجعان و ظرفیت اخلاقی مسئولین قضایی در سراسر استان در مواجه با مردم باید به نحوی باشد که بازخورد این رفتارها خود در اصلاح امور مؤثر واقع شود.

القاصی اظهار داشت: رعایت نظم و انضباط اداری یکی از اولویت هایی است که توجه به آن ضمن ایجاد انسجام در بین مجموعه رضایتمندی مراجعان را نیز به همراه خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان فارس ابراز داشت:مصوبات کمیته رفع اطاله دادرسی مد نظر قرار گیرد تا ضمن کاهش اطاله دادرسی و کاهش فشارهای ناشی از انبوه پرونده ها میزان رضایت عمومی نیز در نتیجه کاهش زمان فرآیند رسیدگی بیشتر شود.

القاصی همچنین بر استفاده از سامانه های طراحی شده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و بهره برداری بهینه از ظرفیت های استفاده برخط از سامانه ها مذکور باهدف بهبود کیفیت خدمات قضایی و در نتیجه افزایش امتیازات عملکردی را مورد تأکید قرار داد و خواستار توجه همه حوزه های قضایی نسبت به ثبت ابلاغات الکترونیک شد.

القاصی بیان کرد:‌باید در شناسایی و گزینش اعضای شوراهای حل اختلاف دقت شود و با تشخیص درست از افراد آگاه به مسایل روز و با تجربه و دارای سلامت نفس و اخلاق مدار استفاده شود تا زمینه ارتقای بدنه دستگاه قضایی و شوراها ی حل اختلاف فراهم شود .

در این مراسم از ۴۹ تن از قضات استان که در زمینه کاهش اطاله دادرسی ، رسیدگی به پرونده های مهم و امنیتی و همچنین شرکت مستمر در هیات های بازرسی فعال بوده اند و همچنین ۴۳ تن از کارکنان به لحاظ کسب امتیازات عملکردی با اهدای لوح سپاس، تجلیل شد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.