کد خبر: ۵۹۵۶۰ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

واقعه غدیر پرده برداری از شان امامت و ولایت در جامعه اسلامی است

قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: واقعه غدیر پرده برداری از شان والای امامت و ولایت است و نباید آن را به زعامت و حکومت داری تنزل دهیم.
واقعه غدیر پرده برداری از شان امامت و ولایت در جامعه اسلامی است,

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی نعمت اللهی در آستانه عید سعید غدیر خم صبح روز پنجشنبه در جمع کارکنان اداره تبلیغات اسلامی قزوین گفت: مسئله غدیر یکی از مباحث اعتقادی جامعه اسلامی است و تلقی این که این روز بزرگ فقط متعلق به شیعیان است منطقی نیست.

وی اضافه کرد: وقتی در منابع اهل سنت سیر می کنیم و به حجه الوداع نگاهی می اندازیم می بینیم به این واقعه اشاره شده و نباید با تعصب کورکورانه چشم بر حقیقت ببندیم و این روز را متعلق به شیعیان بدانیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: انسانهای منصف براحتی نمی توانند از کنار این واقعه بزرگ که متعلق به شیعه و سنی است بی تفاوت بگذرند و با تعمق در آن درس می گیرند.

وی گفت: در واقعه غدیر وقتی نبی مکرم اسلام(ص) حضرت علی (ع) را به جانشینی خود برگزید چند اتفاق رخ می دهد که یکی از آنها زعامت و حکومت است و در کنار آن از شان ولایت و امامت پرده برداری می شود که اهمیت بیشتری دارد.

نعمت اللهی بیان کرد: جامعه اسلامی نباید همه چیز غدیر را در زعامت خلاصه کند هرچند ولی وظیفه دارد اگر شرایط فراهم شد برای ایجاد حکومت اقدام کند اما شان مرجعیت علمی و معنوی و عرفانی قابل واگذاری نیست و در ذات امامت و ولایت نهفته است.

وی گفت: ولی خدا هرگز در شان حکومتی مذاکره نمی کند و این که برخی گفته اند حضرت با عمربن سعد مذاکره کرد اشتباه است و حضرت اتمام حجت کرد و هرگز در اندیشه خود نداشته که مذاکره کند.

وی اضافه کرد: حضرت امیر با مردم هم اتمام حجت کرد و داستان آینده را بازگو کرد تا تکلیف همه روشن شود و هنگامی که آمد تا عدالت را پیاده کند با داستان طلحه و زبیر و خوارج مواجه شد.

پیاده شدن عدالت معادلات را بر هم میزند

نعمت اللهی گفت: اصولا پیاده شدن عدالت چون معادلات را بر هم میزند و منافع برخی به خطر می افتد با مقاومت روبروی می شود و به همین دلیل حضرت علی(ع) هم در این راه با مخالفت و مقاومت زیادی روبرو شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اظهارداشت: روز غدیر یک شان خلافت و رعامتی دارد و یک شان امامت و ولایت که قابل واگذاری نیست.

وی اضافه کرد: امام حلقه واسط کثرت به وحدت است و نبی کارش اطلاع رسانی است به همین دلیل اهمیت امامت بالاتر از نبی است.

نعمت اللهی تصریح کرد: واقعه غدیر واقعه مهمی است که باید به آن به صورت جامع نگاه کنیم و آن را در حد خلافت تنزل ندهیم بلکه بدانیم که ولایت شان آسمانی و الهی دارد و ویژه افراد خاص است و شان ولایی دارد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.