کد خبر: ۶۱۵۴۸ | گروه اجتماعی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

آموزش هوش عاطفی مانع از فروپاشی زندگی

آموزش هوش عاطفی مانع از فروپاشی زندگی زناشویی می شود.
آموزش هوش عاطفی مانع از فروپاشی زندگی

به گزارش گروه دریافت خبر راه ساجده، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بجنورد گفت: کسانی که زندگی زناشویی موفق دارند لزوما باهوش تر، غنی تر و یا به لحاظ روانی برتر از دیگران نیستند؛ بلکه آنها در زندگی روزمره خود به پویایی هایی دست یافته اند که اندیشه های منفی آن ها را درباره یکدیگر مدیریت می کند.


دکتر"مریم پور آدینه" اظهار می کند: این اندیشه های منفی در همه وجود دارد؛ اما مانع از آن می شود که بر جنبه های مثبت برتری پیدا کنند.


به گفته وی اخیرا مشخص شده است که هوش عاطفی یکی از عوامل موثری است که براساس آن می توان موفقیت یک کودک را در زندگی مشخص نمود.


وی افزود: بهره هوشی هر کودک هر اندازه که باشد مهم نیست؛ مهم این است که هوش عاطفی وی تقویت گردد و بهتر بتواند دیگران را درک کند و با آنها روابط معقولانه داشته باشد.


دکتر"پور آدینه" اظهار داشت: همین مطلب در رابطه میان زوج ها وجود دارد؛ هرچه هوش عاطفی زن و شوهر بالاتر باشد؛ بهتر می توانند یکدیگر را درک کنند و به هم احترام بگذارند و حرمت ازدواجشان را پاس بدارند.


وی خاطر نشان کرد: درست همان طور که والدین می توانند هوش عاطفی را به فرزندانشان آموزش بدهند؛ زوج ها هم این مهارت را می توانند بیاموزند.

 

انتهای خبر/ ربرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.