کد خبر: ۶۲۶۲۷ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
رئیس گروه اقشار اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی کشور:

زنان؛ مبارزان دیروز، مجاهدان جبهه های فرهنگی امروز

رئیس گروه اقشار اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: جبهه های فرهنگی امروز مهم ترین محور حضور زنان در عرصه است که می تواند نقش موثری در بحث وضعیت موجود با شناخت ابزارهای فرهنگی داشته باشد.
زنان؛ مبارزان دیروز، مجاهدان جبهه های فرهنگی امروز

به گزارش راه ساجده، فرزانه سادات نیکو برش، رئیس گروه اقشار اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی کشور در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امام خمینی (ره) در رابطه با نقش زنان در انقلاب و پشتیبانی فرمودند: اگر پشتیبانی زنان نبود به پیروزی نمی رسیدیم.

وی ادامه داد: زنان نقش مهمی را در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بر عهده داشتند، پشتیبانی از وضعیت موجود و حمایت از حضور همسران و فرزندانشان در جبهه ها اگر نبود قطعا انگیزه لازم برای حضور در جبهه ها به وجود نمی آمد.

نیکو برش خاطر نشان کرد: مهم ترین مسئله، هوشیاری و بیداری فکری زنان بود که با حمایت هایشان حضورها را تقویت کردند و باعث حضور قوی همسران و فرزندان در جبهه ها می شدند.

وی یادآور شد: زنان کم سن و سالی که همسران خود را برای دفاع از وطن تشویق می کردند و تمامی مسئولینت زندگی را به دوش می کشیدند، نمونه های بارزی از حضور و نقش زنان در آن دوران را به تصویر می کشید.

وی مهم ترین نقش زنان در دفاع مقدس را داشتن ایمان و اعتقاد قلبی خواند و گفت: در پشت جبهه ها با جمع آوری، بسته بندی و ارسال اقلام مورد نیاز رزمنده ها نقش بزرگی را بر عهده داشتند و با حمایت هایی که از رزمنده ها داشتند فضا را ایجاد می کردند تا با آرامش در میدان ها جنگ حاضر شوند و نتیجه ی مطلوبی بگیرند.

رئیس گروه اقشار اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی کشور یادآور شد: نقش زنان بعد از جنگ و دفاع مقدس هم چنان ادامه دارد، زندگی با جانبازان زمان دفاع مقدس که یادگاران آن دوران هستند و حمایت از آنها با تمام سختی هایی که می تواند داشته باشد از دیگر نقش مهم بانوان در عرصه ی دفاع است.

وی گفت: سایر زنان هم که در عرصه های اجتماعی فرهنگی وارد شده اند، با  بصیرت و آگاهی که دارند قدم در این میدان گذاشتند را نوعی دفاع دانست.

نیکو برش بیان داشت: بیش از 50 درصد جمعیت را بانوان تشکیل می دهند، به علت نقش موثر در خانواده و حضور در صحنه و آگاهی های اجتماعی که هر چقدر بالاتر باشد باعث بهتر شدن اوضاع می شود.

وی خاطر نشان کرد: زنان امروز باید در جبهه های فرهنگی حضور فعال داشته باشند چون دشمن تمام تلاش خود را در حوزه خانواده و از بین بردن آن قرار داده، زنان باید نقش خود و کارکرد خودشان در حوزه خانواده بشناسند و تقویت کنند و با حضور مشترک خود آسیب ها را کاهش دهند.

نیکوبرش اشاره کرد: جبهه های فرهنگی امروز مهم ترین محور حضور زنان در عرصه است که می تواند نقش موثری در بحث وضعیت موجود با ابزارهای فرهنگی و وضعیت موجود داشته باشند.

وی اضافه کرد: زنان در سه جبهه اجتماعی، خانواده و تربیت فرزند می توانند نقش قابل تحسینی را داشته باشند.

 

انتهای خبر/ رحمانی

 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.