کد خبر: ۶۲۶۳۸ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

مادران و همسران شهدای مدافع حرم، فداکاری را معنایی تازه بخشیدند

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان شمالی گفت: مادران و همسران بزرگ شهدای مدافع حرم این را به زیبایی به تفسیر کشیدند و گذشت و فداکاری را معنایی تازه بخشیدند.
مادران و همسران شهدای مدافع حرم، فداکاری را معنایی تازه بخشیدند

به گزارش راه ساجده، عصمت السادات وکیلی، مسئول بسیج جامعه زنان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد:  هشت سال دفاع مقدس ملت ایران و رزمندگان، در امتداد نهضت عاشورا و مکتب سرخ رقم خورد.

 

وی ادامه داد: این مقطع تاریخ ایران در شکل، فرم و محتوا بسیار بر ماه محرم سال 61 هجری قمری مطابقت دارد.

 

وکیلی بیان داشت: زینب کبری (س) آنچنان در تاریخ قد برافراشته که هم چنان کسانی که عقیده ای به دین اسلام نداشته اند در برابر آزادگی و ایستادگی بی مانند او سر فرود می آورند.

 

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: مادران در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی فرزندان خود را سربازان جانباز و شجاع در راه اسلام و مسلمین تبدیل کردند و همسران، شوهران خود را به انسان های مقاوم و مستحکم مبدل کردند.

 

مسئول بسیج جامعه زنان استان یادآور شد: شیرزنان کشور ما در طول هشت سال دفاع مقدس و پس از آن با آگاهی از ارزش های جهاد فی سبیل الله نزد پروردگار با توکل به ائمه، الگوپذیری از حضرت زینب (س) و توکل بر قدرت الهی فرزندان و همسران خود را راهی میادین نبرد کردند.

 

وکیلی اشاره کرد: همان گونه در اثر بیدارگری های حضرت زینب (س) بسیاری از مردم از شقاوت به سعادت رسیدند، زن مسلمان در عصر امروز می تواند در سعادت و شقاوت افراد جامعه موثر باشد.

 

وی در انتها افزود: بدین گونه که مادران و همسران بزرگ شهدای مدافع حرم این را به زیبایی به تفسیر کشیدند و گذشت و فداکاری را معنایی تازه بخشیدند. اینک وظیفه ی ماست که قدردان تلاش های بی شاعبه ی این عزیزان باشیم و زیر لوای پرچم مقدس صاحب الزمان برای تحقق حکومت اسلامی تلاش کنیم.

 

انتهای خبر/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.