کد خبر: ۶۲۶۴۸ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
به مناسبت هفته ملی سالمندان؛

تشکیل پرونده های الکترونیک سالمندان در بجنورد/آموزش شیوه زندگی سالم در این دوره

مسئول واحد جمعیت و خانواده مرکز بهداشت بجنورد گفت:تشکیل پروند الکترونیک و انجام مراقبت های ادغام یافته سالمندان و آموزش شیوه زندگی سالم در دوره ی سالمندی است که این مراقبت ها از حداقل عوامل خطر و نشان های بالینی برای شناسایی زود رس بیماری، درمان مناسب و ارجاع استفاده می شود.
تشکیل پرونده های الکترونیک  سالمندان در بجنورد/آموزش شیوه زندگی سالم در این دوره

به گزارش راه ساجده،  تکتم یزدانی، مسئول واحد جمعیت و خانواده مرکز بهداشت بجنورد به مناسبت هفته ی ملی سالمندان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: اول اکتبر مصادف با 9 مهر ماه مطابق با روز جهانی سالمند است، به همین منظور در ایران از تاریخ 10 لغایت 16 مهر به عنوان گرامیداشت هفته ملی سالمند با شعار آینده ی بهتر با مشارکت سالمندان منظور شده است و فعالیت های با مدیریت تکریم و توانمند سازی و جلب مشارکت های سالمندی انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به فرمایش رسول اکرم (ص) ادامه داد: کسی که به خردسال ترحم نکند و پیران را مورد احترام قرار ندهد از ما نیست سالمندان را احترام کنید تا در قیامت هم راه من باشید.

یزدانی خاطر نشان کرد: امروزه حدود 700 میلیون نفر از جمعیت جهان را افراد بالای 60 سال تشکیل می دهد که تا سال 2020 به بیش از یک میلیارد نفر خواهد رسید.

وی عنوان داشت: 60 درصد از این افراد در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، براساس سرشماری سال 90 درصد سالمندان کشور ما 8.2 درصد است که تا سال 1429 به 24.9 درصد می رسد.

مسئول واحد جمعیت و خانواده مرکز بهداشت بجنورد  بیان کرد: با توجه به روند رو به شد جمعیت سالمند می بایست به فکر برخورد صحیح با پدیده ی سالمند و تامین نیازهای همه جانبه جمعیت روز افزون سالمندان در کشور باشیم، زندگی که منجر به سالمندی فعال می شود روش است که باید از مراحل اولیه جنینی آغاز شود، تا بتوان از عوارض هم چون معلولیت ها پیشگیری کرد.

یزدانی اضافه کرد: آنچه که امروز در مراکز خدمات جامع سلامت صورت می گیرد تشکیل پروند الکترونیک و انجام مراقبت های ادغام یافته سالمندان و آموزش شیوه زندگی سالم در دوره ی سالمندی است که این مراقبت ها از حداقل عوامل خطر و نشان های بالینی برای شناسایی زود رس بیماری، درمان مناسب و ارجاع استفاده می شود.

وی تشکیل پرونده الکترونیکی و انجام مراقبت جهت سالمندان مرکز آذر مهر بجنورد، نرمش صبحگاهی جهت کلیه سالمندان 12 مهر در مجموعه شهربازی بجنورد، دیدار با والدین شهدای مدافع حرم، اجرای مسابقات برنامه های آموزشی جهت سالمندان مراکز بهداشتی، اجرای برنامه های تغذیه ای در سالمندان در ایستگاه سلامت رادیو را از جمله برنامه های پیش بینی شده در این هفته دانست.

 

انتهای خبر / رحمانی

 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.