کد خبر: ۶۲۶۶۳ | گروه اجتماعی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۲

مرغ های بدون آنتی بیوتیک در خراسان شمالی مشتری ندارد

رئیس اداره نظارت اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: در خراسان شمالی دو واحد تولیدی مرغ بدون انتی بیوتیک وجود دارد که از این نوع مرغ تولید می شود.
مرغ های بدون آنتی بیوتیک در خراسان شمالی مشتری ندارد

منطقه خراسان شمالی، دکتر علی اکبر دلیرصحرایی در جمع خبرنگاران افزود: اما این محصول تولیدی در این استان مشتری نداشت و در حال حاضر مرغ بدون آنتی بیوتیک به استان های مجاور صادر می شوند.

وی با اشاره به اینکه این نوع مرغ با اختلاف قیمت خیلی کمی با سایر مرغ های تولیدی از تولیدکننده خریداری می شد، ادامه داد: اما زمانیکه وارد بازار می شد تفاوت قیمت ها زیاد می شد و نیاز است که مسئولان نظارت های لازم را بر این امر داشته باشند.

دلیرصحرایی با بیان اینکه لیبل گذاری و بسته بندی ماهی قزل آلا نیز به زودی در این استان انجام می شود، اظهار کرد: از آنجاییکه تاریخ مصرف آن تا 48 ساعت است از این امر نگران هستیم که این محصول نیز مشتری نداشته باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دو شرکت متقاضی کد بهداشتی IR هستند که بعد از دریافت این کد می تواند خوراک دام و گوشت مرغ را در سطح بین المللی صادر کند.

این مقام مسئول همچنین از اجرای طرح پایش باقی مانده آنتی بیوتیک در شیر خام در آینده نزدیک خبر داد و گفت: یکی از چالش های اساسی دامپزشکی، عرضه شیر خام فله است.


انتهای پیام/ایسنابرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.