کد خبر: ۶۲۸۶۷ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
در واکنش به مقامات سوری

رئیس پارلمان ترکیه: استقرار نظامیان در ادلب تصمیم ضامنین مذاکرات آستانه است

رئیس پارلمان ترکیه در واکنش به مقامات سوری گفت استقرار نظامیان در ادلب، تصمیم ضامنین مذاکرات آستانه است.
رئیس پارلمان ترکیه: استقرار نظامیان در ادلب تصمیم ضامنین مذاکرات آستانه است,

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسماعیل قهرمان» رئیس پارلمان ترکیه در واکنش به اظهارات مقامات سوریه درخصوص غیرقانونی بودن استقرار نظامیان این کشور در استان «ادلب» گفت این کار مطابق با توافقات «آستانه» است.

قهرمان، روز یکشنبه گفت استقرار نظامیان ترکیه در استان ادلب واقع در شمال سوریه، بر اساس تصمیم مشترک دولت‌های ضامن در مذاکرات آستانه (ایران، ترکیه، روسیه) انجام شده است.

وی طی مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» ضمن رد ادعای مقامات وزارت خارجه و پارلمان سوریه تاکید کرد: «این اقدام در هماهنگی با دیگر کشورهاست. این اقدامی بود که در ادامه فرایند (مذاکرات) آستانه و بر مبنای تصمیمی مشترک انجام شد.»

رئیس پارلمان ترکیه توضیح داد: «ترکیه، روسیه و ایران طی مذاکرات آستانه گردهم آمده و تصمیم مشترکی را بر اساس توانایی‌شان به عنوان دولت‌های ضامن گرفتند. آنها نقشه‌راه مشترکی برای کاهش تنش از ظریق ایجاد مناطقی در سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور تدوین کردند.»

پیش از وی، مقاماتی از وزارت خارجه و پارلمان سوریه گفته بودند استقرار نظامیان ترکیه در استان ادلب، غیرقانونی و تهدیدی برای امنیت ملی سوریه بوده، و هیچ تصمیمی در این باره در مذاکرات آستانه گرفته نشده است.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.