کد خبر: ۶۲۸۷۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد

سهم ۷۰ درصدی پارس‌جنوبی در تولید گاز کشور

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: سهم تولید پارس جنوبی از گاز کشور در سال گذشته برابر 64 درصد بوده که این میزان در 6 ماهه ابتدای سال جاری به 70 درصد افزایش یافته است.
سهم 70 درصدی پارس‌جنوبی در تولید گاز کشور,

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، نشست هم‌اندیشی مدیران عامل شرکت‌های پالایش گاز با حضور مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت ملی گاز ایران و مدیران عامل پالایشگاه‌های گاز کشور برگزار شد.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در این نشست با اشاره به نقش مهم این شرکت در تولید پایدار گاز گفت: سهم تولید پارس جنوبی از گاز کشور در سال گذشته برابر 64 درصد بوده که این میزان در 6 ماهه ابتدای سال جاری به 70 درصد افزایش یافته است.

مسعود حسنی در ادامه به افزایش تولیدات مجتمع در سال 95 اشاره کرد و گفت: حجم تولیدات مجتمع در سال جاری نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت. در سال 95 میزان تولید اتان 42 درصد و تولید بوتان 5.5 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است.

وی در ادامه  افزود: در سال گذشته همچنین تولید گوگرد حدود 31 درصد و تولید کاندنسیت درصد بیش از 14 درصد رشد داشته است.

به گفته مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی این نرخ رشد برای میزان گاز شیرین تولیدی مجتمع برابر 22 درصد بوده و گاز ترش مجتمع نیز شاهد افزایش تولید 4 درصدی بوده است.

حسنی در ادامه به کاهش چشمگیر فلرینگ در فازهای یک تا 10 اشاره کرد و گفت: حجم گازهای ارسالی به فار از 2 هزار 900 میلیون متر مکعب در سال 1378 به 400 میلیون متر مکعب در سال 95 رسیده و این روند در سال جاری نیز کاهش داشته است.

به گفته وی با توجه به بهره‌برداری از پالایشگاه‌های ششم تا دهم در سال‌های اخیر، مجتمع گاز پارس جنوبی برای کاهش میزان فلرینگ این پالایشگاه ها برنامه‌ریزی کرده و در 2 سال آینده میزان فلرینگ این پالایشگاه ها نیز به شدت کاهش می یابد.

مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی در بخش دیگری از گزارش خود بر توجه به موضوعات اقتصادی در مدیریت پالایشگاه ها تأکید کرد و گفت: امروز مجتمع گاز با تعریف و انجام یک مطالعه در بخش اقتصادی و خدماتی، ترکیب هزینه‌ها و قیمت تمام شده محصولات خود را مشخص کرده است.

به گفته وی قیمت تمام شده محصولات مجتمع به تفکیک پالایشگاه برای تمام محصولات مشخص شده که این موضوع کمک شایانی در اداره سیستم و اتخاذ تصمیم‌های مدیریتی می کند.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.