کد خبر: ۶۲۸۷۶ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

شبکه هوسا تی وی راه‌اندازی می‌شود/ پخش فیلم و سریال ایرانی

شبکه هوسا تی وی به عنوان مرجع نمایش آثار داستانی تلویزیونی برای هوسازبانان آفریقا راه اندازی می شود.
شبکه هوسا تی وی راه‌اندازی می‌شود/ پخش فیلم و سریال ایرانی,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه هوسا تی وی، محمدرضا حاتمی مدیر شبکه تلویزیونی هوسا تی وی (Hausa TV) که در دست راه اندازی معاونت برون مرزی صدا و سیماست، گفت: سینما در مناطق مخاطب هوسازبان از دهه ۹۰ میلادی تحول قابل ملاحظه ای یافته و برای جذب بیننده بیشتر، یک سینمای ترکیبی از دو فرهنگ هندوستان و هوسا شکل گرفته که طرفداران بسیاری نیز جذب کرده است.

 وی ادامه داد: انتظار می رود اختصاص بخشی از ظرفیت پخش هوسا تی وی به فیلم و سریال های ایرانی با دوبله حرفه ای به زبان هوسا، تاثیر اطمینان بخشی بر ذایقه مخاطبان در حوزه آثار نمایشی داشته باشد. 

حاتمی همچنین از تصمیم هوسا تی وی برای دوبله منسجم و پرحجم تولیدات نمایشی تلویزیونی و نیز فیلم های سینمایی شاخص ایرانی خبر داده و عنوان کرد: امیدواریم با پخش سریال ها و  فیلم های سینمایی برگزیده ایرانی، علاوه بر ارایه الگوهای مناسب سبک زندگی، سهم بسزایی در افزایش سطح کیفی سینمای نیجریه و هوسازبان آفریقا ایفا کنیم.

به گفته مدیر هوسا تی وی، تشویق اهل هنر و سینمای دو کشور به تولید مشترک فیلم و سریال و معرفی سینمای ایران در محافل و موسسات سینمایی نیجریه از جمله اهداف جدیدترین شبکه تلویزیونی معاونت برون مرزی صدا وسیما است.

هوسا تی وی در روزهای اخیر فعالیت محدودش را در فضای شبکه های اجتماعی مجازی آغاز کرده و با فراهم شدن امکانات مالی، شرایط فنی و... در آینده برای پخش آزمایشی خود نیز برنامه ریزی خواهد کرد و نخستین شبکه تلویزیونی ایران خواهد بود که با ساختار یک شبکه عمومی (جدول پخش ترکیبی  از خبر، برنامه های گفتگو محور، مستند و  فیلم و سریال و...) ماموریت معرفی سیمای راستین سبک زندگی ایرانی- اسلامی را با شعار Bringing Hearts Togethe به مخاطبان در قاره آفریقا را به عهده دارد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.