کد خبر: ۶۲۸۹۰ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

از پخش &#۱۷۱;خوشه انار&#۱۸۷; تا اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند

مستند تلویزیونی «خوشه انار» شرحی بر مظلومیت شهدای رکن آباد میبد ساخته علی پورطالبی و اختتامیه فصل دوم جشنواره تلویزیونی مستند امشب 24 مهر از شبکه مستند پخش می شوند.
از پخش «خوشه انار» تا اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند,

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، اختتامیه فصل دوم جشنواره تلویزیونی مستند 22 مهر با معرفی برگزیدگان و تجلیل از محمدرضا اصلانی شاعر و مستندساز پیشکسوت به کار خود پایان داد.
دوربین شبکه مستند این برنامه را پوشش داده و امشب ساعت 21:45 دقیقه روی آنتن می برد.
خوشه انار، شرحی بر مظلومیت شهدای رکن آباد
پورطالبی درباره این مستند گفت: «خوشه انار» پس از دو ماه تحقیق پژوهش در اربعین سال 93 کلید خورد و تصویربرداری آن تا اربعین 94 ادامه داشت.
وی افزود: این مستند 4 فصل از روستای رکن آباد میبد، زادگاه شهید غضنفر رکن آباد را به تصویر کشیده و می کوشد بینندگانش را با آئینهای فرهنگی و مذهبی این خطه جغرافیایی آشنا کند.
پورطالبی درباره انگیزه‌اش از ساخت این مستند گفت: رکن‌آباد با حدود 65 شهید دومین روستای شهیدپرور ایران است و شایسته است که مورد توجه قرار بگیرد، بنا براین به محض اینکه از این موضوع مطلع شدم، کار تحقیق و پژوهش برای ساخت «خوشه انار» را شروع کردم.
وی ادامه داد: بیش‌تر پدران و مادران شهدای رکن آباد کهولت سن دارند، یکی از سوژه های ما پدر شهیدی 100 ساله بودو با توجه به شرایط جسمی اش هر لحظه احتمال مرگش وجود داشت، به همین دلیل تحقیق و پژوهش این مستند و تصویربرداری بخشهای گفتگو محور با شتاب انجام شد، اما در بخش های دیگر با وسواس، حوصله و دقت پیش رفتم و تمام تلاشم این بود با بهره گیری از گروه و تجهیزات حرفه ای مستندی در خور شان شهدا تولید کنم.
این کارگردان تصریح کرد: «خوشه انار» برنده فانوس زرین هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، مستندی داستانی است، سناریو دارد و همین مسئله ریتم کار را برای بینندگان جذاب می‌کند.
پورطالبی افزود: این مستند شرحی بر شهدای مظلوم رکن آباد است، توفیقی برای من بود که این مستند را تولید و به واسطه آن مدت زمان زیادی را با خانواده این شهدا سپری کردم.
این مستند امشب ساعت 20 از شبکه مستند پخش و فردا ساعت 9:30 بازپخش می‌شود.

انتهای پیام/ برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.