کد خبر: ۶۲۹۳۷ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
یک کارشناس تغذیه معاونت غذا و دارو خراسان شمالی:

برچسب اصالت نشان دهنده ی تضمین سلامت کالا است

یک کارشناس تغذیه معاونت غذا و دارو خراسان شمالی گفت: برچسب اصالت معرف نظارت و کنترل سازمان غذا و دارو است و نشان دهنده تضمین سلامت کالا است.
برچسب اصالت نشان دهنده ی تضمین سلامت کالا است

به گزارش راه ساجده، حدیثه ربانی، کارشناس تغذیه معاونت غذا و دارو خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: به مناسبت هفته سلامت، نمایشگاهی با عنوان آشنایی با محصولات غذائی، آرایشی بهداشتی قاچاق و تقلبی با هدف آشنایی استفاده کنندگان از این محصولات افتتاح شد.

وی با اشاره مزایا و معرفی برچسب اصالت و سلامت کالا گفت:  قبل از مصرف از اصل بودن محصول مطمان شوید، به مصرف کنندگان کمک می کند به راحتی کالای اصل را از کالای قاچاق شناسایی کند.

ربانی گفت: برچسب اصالت معرف نظارت و کنترل سازمان غذا و دارو است و نشان دهنده تضمین سلامت کالا است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اختصاص کد 16 رقمی برای هر قلم از محصولات وارداتی در صورت بروز مشکل ناشی از مصرف محصولات غذایی دارویی، مکمل های غذایی، مکلم های ورزشی، آرایشی و بهداشتی دارای برچسب، امکان پیگیری و رسیدگی موضوع از طریق سازمان غذا و دارو وجود دارد.

ربانی هم چنین افزود: صرف وجود برچسب نشان دهنده اصالت و سلامت محصول نیست.

وی یادآور شد: در هنگام خرید مواد غذایی تولید داخل کشور به شماره پروانه بهداشتی ساخت و آرم سازمان غذا و دارو (سیب سبز سلامت) دقت شود.

ربانی ادامه داد: این نمایشگاه امروز چهار شنبه 26 مهر ماه افتتاح شد و تا روز دوشنبه یکم آبان ماه در محل خانه فرهنگ شهرداری بجنورد برپا است.

وی خاطر نشان کرد: علاقه مندان می توانند در ساعات 8 الی 13 و عصر از ساعت 16 الی 20 از این نمایشگاه بازدید کنند و بازدید برای عموم آزاد است.

 

انتهای خبر/ رحمانی

 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.