کد خبر: ۶۳۰۰۵ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
عضو کانون تخصصی مهدویت قم مطرح کرد:

علائم و شرایط ظهور امام زمان(عج)/طنین فریاد«ان الحق جبرئیل»

کرمانشاه- عضو کانون تخصصی مهدویت قم، علائم و شرایط ظهور امام زمان(عج) را تشریح کرد.
علائم و شرایط ظهور امام زمان(عج)/طنین فریاد«ان الحق جبرئیل»,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی 313 یارموعود(عج)، پنجمین جلسه از یازدهمین دوره همایش کشوری ٣١٣یارموعود باهمکاری اداره ارشاد اسلامی و دانشگاه فرهنگ وهنر شهر کرمانشاه در تالار وحدت برگزار شد.

دراین همایش استاد حوزه علمیه و عضو کانون مهدویت قم با اشاره به علائم و شرایط ظهور حضرت مهدی(عج) گفت: نشانه ها فقط کاشف ظهور هستند، اما شرایط آن تحقق بخش ظهور است و در بروز این موقعیت نیز سریعا محقق می شود.

حجت الاسلام محمد رضا فوادیان تاکید کرد: بروز نشانه ها در واقع معجزه آسا و به دست خداوند است. در واقع خودنشانه ها حاصل می شود و خارج از اراده انسان ها است.

وی با اشاره به اینکه در بحث شرایط ظهور چند علت وجود دارد گفت: از جمله این علت ها می توان به طرح و برنامه، رهبری لایق و یاران کارآمد اشاره کرد.

فوادیان با اشاره به بحث طرح و برنامه گفت: طرحی  برای برپایی انقلاب امام زمان(عج) و سرنگونی طاغوت لازم است، که این طرح و برنامه الهی است  و از طریق قرآن و سنت حاصل می شود.

وی به ویژگی مربوط به رهبر جامعه از زمان حضرت آدم تا ظهور امام زمان(عج) اشاره کرد و گفت: تاکنون رهبرانی بوده اند، اما هرکدام از رهبران الهی بعد از مدتی از حکومتشان یا توسط مردم شهید شدند یا به مرگ طبیعی از دنیا رفته اند.

این استاد مباحث دینی تصریح کرد: تاقبل از ظهور امام عصر(عج) فقط ۲ حرف ازعلم پیشرفت کرده است درحالی که ۲۸حرف دیگر علوم بعد از ظهورحضرت حجت بن الحسن عسگری (عج) محقق می شود.

وی سومین عامل را «ویژگی یاران» حضرت مهدی(عج) عنوان کرد و گفت : همه آنان سخت کوش و فداکار هستند و تعدادشان ٣١٣ نفر است و همگی با هم از طریق طی الارض در یک روز وارد شهر مکه می شوند و حضرت ولی عصر را یاری می کنند.

فوادیان ادامه داد: بیشتر آنان از جوانان غیر عرب بوده و در میان رکن و مقام درون مسجدالحرام با حضرت حجت بن الحسن (عج) بیعت می کنند، همگی دارای زهد و تقوا هستند وایمانشان کامل است.

وی به ویژگی و بحث پذیرش عمومی اشاره و تاکید کرد: اکثریت مردم دنیا باید شرایط لازم برای ظهور حضرت مهدی(عج) را داشته باشند. به این معنا که  برنامه های اصلاحی انسان هایی دیگر ناامید شوند و از عمق وجود آخرین منجی موعود را صدا بزنند.

این استاد حوزه علمیه قم  خاطرنشان کرد: علائم ظهور که در احادیث و روایات معصومین آمده و دارای اهمیت بسیاری است و این علائم بسیار متفاوت تر از شرایط ظهور ارزیابی می شود.

فوادیان گفت: این علائم نوید بخش ظهور قائم آل محمد است و امید به ظهور منجی وایجاد روحیه مقاومت در بین مومنان را ایجاد می کند.

وی افزود: هیچگاه ائمه و عالمان دینی وقت ظهور را اعلام نکرده اند که همه اقشار جوامع در همه دوران ها منتظر ظهور مهدی موعود باشند.

عضو کانون مهدویت قم با بیان اینکه علائم ظهور حضرت مهدی(ع)   به ۲ دسته علائم حتمی و غیر حتمی تقسیم می شود، گفت: قیام سفیانی و واقعه خسف بیداء که باهم صورت می گیرد از علایم حتمی ظهور است و سفیانی از فرزندان ابوسفیان در مقابل امام زمان(عج) به سمت مکه لشگر کشی می کند و در بیابان بیداء در نزدیک سرزمین مکه،  زمین همه لشکریان سفیانی را می بلعد.

این استاد مباحث دینی افزود: قیام یمانی نزدیکترین پرچم ها به سمت امام زمان(عج) است و در روایات جزئیات زیادی از این نوع قیام نگفته اند به این دلیل که در برابر دشمنان کور دل، از ایشان محافظت بشود.

فوادیان گفت: از دیگر نشانه ها قتل نفس زکیه است که وی از فرزندان امام حسن (ع) بوده و او را در مسجدالحرام به شهادت می رسانند، شخصی پاک ومعصوم است که ۱۵روز بعداز شهادتش حضرت مهدی (عج) ظهور می کند.

وی اظهار داشت: علائم ظهور حضرت مهدی موعود (عج) شامل صیحه آسمانی درشب ۲۳ ماه مبارک رمضان در هنگام فجر است  که حضرت جبرییل(ع) از آسمان جمله «ان الحق مع المهدی و شیعته» را بیان می کند که هرکسی در هرجای جهان این صدا را به زبان مادری خودش می شنود.

عضو انون تخصصی مهدویت قم   افزود: سپس قبل از غروب ابلیس فریاد «ان الحق مع عثمان و شیعته» را سر می دهد، اما هر که به صیحه آسمانی حضرت جبرییل(ع) پاسخ دهد جزء هدایت یافتگان است.  

حجت الاسلام فوادیان افزود: علائم و نشانه های غیرحتمی بسیار زیاد بوده و بیش از۲۰۰۰ نشانه وجود دارد، همچنین با پدید آمدن هرکدام از این نشانه ها دوران غیبت امام زمان (عج) سر خواهد آمد.

 این مسئول در پایان بیان کرد: حضرت ابا صالح (عج) سیره و روشش همانند جدش پیغمبر است که دارای عطوفت و مهربانی بسیاری است و هیچگاه از سلاح های کشتار جمعی استفاده نمی کند.

لازم به ذکر است، در این مراسم معنوی توسط مداح اهل بیت عصمت و طهارت محمد نفط چی؛ روضه حضرت رقیه(س) قرائت شد که در فضای تالار وحدت کرمانشاه شور و حال معنوی خاصی ایجاد شد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.