کد خبر: ۶۳۰۴۳ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان:

۱۵ هزار تن از گندم زنجان به استانهای دیگر صادر شده است

زنجان-مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: تاکنون ۱۵ هزار تن از گندم خریداری شده از کشاورزان زنجانی به استانهای مرکزی و خراسان شمالی صادر شده است.
 ۱۵ هزار تن از گندم  زنجان به استانهای دیگر صادر شده است ,

محمد ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر به تولید گندم در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در مجموع ۲۴۲ هزار تن گندم  در استان زنجان تولید شد و طی مهرماه دو سیلوی دولتی آماده خرید گندم از کشاورزان بود. 

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۹۵ هزارتن گندم در استان زنجان خریداری شد، ادامه داد: مجموع مطالبات گندمکاران زنجانی ۲۵۳ میلیارد تومان است که ۵۰ درصد معادل ۱۲۷ میلیارد تومان پرداخت شده مابقی هم به زودی پرداخت می شود. 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: تاکنون ۱۵ هزار تن از گندم خریداری شده از کشاورزان زنجانی به استانهای خراسان شمالی و مرکزی  و شهر هشتگرد از طریق ناوگان ریلی  صادر شده است. 

ایزدی تاکید کرد: در استان زنجان ۴۰ هزار بهره بردار گندم وجود دارد و کشت گندم تا ۱۵ آبان ماه خواهد بود و کشاورزان باید هر چه زودتر اقدام به کشت کنند. 

وی افزود: ۱۲۰ هزارتن در سال  مصرف گندم مردم استان زنجان است و طی سال  گذشته ۳۵۲ هزار تن گندم خریداری شد ولی امسال به علت کاهش باران و سرما زدگی خرید گندم در استان کاهش یافته است. 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه گندم به نرخ هزار و۳۰۰ تومان از گندمکاران خریداری  شد، گفت:  قیمت عرضه گندم دربورس هم ۹۰۰ تومان بود. 

ایزدی تصریح کرد: طی سال گذشته ۳۵۲ هزارتن گندم  برداشت شد که به علت سرمازدگی براساس پیش بینی ها امسال ۴۰ درصد کاهش دارد. 

وی افزود: در استان زنجان بیش از  ۱۹ هزار هکتار زمین آبی و بیش از ۲۸۰ هزار هکتار زمین دیم زیر کشت  گندم رفت.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.