کد خبر: ۶۳۰۵۷ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
به مناسبت هفته سلامت روان؛

عمده مشکلات بانوان جرگلانی اضطراب و افسردگی

مشاوره فردی رایگان توسط مرکز خدمات جامع روستایی با همکاری خانه هلال احمر جرگلان در مقابل درمانگاه یکه سعود بخش جرگلان ویژه بانوان به مناسبت هفته سلامت روان برگزارشد .
عمده مشکلات بانوان جرگلانی اضطراب و افسردگی

به گزارش راه ساجده،  به مناسبت هفته سلامت مشاوره فردی رایگان ویژه بانوان در  بخش جرگلان برگزار شد، این برنامه روز پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ انجام شد .

برای برگزاری مشاوره فردی , داوطلبان خانه هلال احمر جرگلان چادر برپا کرده و مراجعین را برای مشاوره راهنمایی کردند . مشاور مرکز خدمات جامع سلامت روستایی نیز در این سه ساعت در نظر گرفته شده برای تعدادی از بانوان به صورت فردی و رایگان مشاوره داد .


سلیمه کوهی مشاور درمانگاه یکه سعود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: اکثر مشکلات بانوان در جرگلان اضطراب افسردگی و است.

 
وی افزود:علل های افسردگی و اضطراب نیز فراوان است از جمله مشکلات روانی ,مشکل در روابط خانوادگی، حمایت نداشتن اجتماعی،نداشتن امکانات، نداشتن اوقات فراغت .نداشتن تفریح سالم و مشکلات مالی و اقتصادی در این منطقه محروم است .


وی ادامه داد:برای کم کردن این مشکلات کلاس ها و برنامه هایی اموزشی زیادی از جمله مهارت های زندگی .مهارت های فرزند پروری . پیشگیری از اعتیاد .خشونت های خانوادگی .حمایت روانی سوانح و بلایا و غیر .. برگزار شد .


وی گفت این برنامه ها برای عموم مردم در مساجد .مدارس .در تمام خانه های بهداشت ۴۶ روستای جرگلان .مراکز بهداشت و درمان حصارچه و یکه سعود و گاها در برخی منازل اهالی روستاها برگزارشد .


کوهی تصریح کرد: در این یک سالی که مشاور روانشناس در مرکز بهداشت و درمان جرگلان شروه بکار کرده در هفته سه الی چهار بار کلاس و کارگاههای مشاوره برگزار شده است .

 

در ادامه برنامه بانوان به مشکلاتی از جمله افسردگی و مشکلات خانوادگی خود از مشاوره کمک گرفتند .

 

انتهای خبر/ رحیمی برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.