کد خبر: ۶۴۲۰۲ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
رئیس بهزیستی شهرستان رازوجرگلان خبر داد:

اعتیاد و مشکلات خانوادگی بیشترین آسیب اجتماعی جرگلان است

رئیس بهزیستی شهرستان رازوجرگلان بیشترین آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان بخصوص جرگلان را اعتیاد ، فرار دختران از منزل و مشکلات خانوادگی دانست.
اعتیاد و مشکلات خانوادگی بیشترین آسیب اجتماعی جرگلان است

علی سجادی، رئیس بهزیستی شهرستان رازوجرگلان در گفتگو با خبرنگار  راه ساجده اظهار کرد : عدم اگاهی، نبود امکانات رفاهی،  نبود اشتغال از جمله عوامل زمینه ساز آسیب های اجتماعی است  که  دست به دست هم می دهند و باعث ناامیدی، افسردگی، گرایش افراد به اعتیاد، فرار دختران و مشکلات خانوادگی می شود.


وی ادامه داد: در طول هفته 3 الی 4 نفر به بهزیستی مراجعه می کنند، که تنها بهزیستی از عهده حل این مشکلات بر نمی آید و به همکاری همه ادارات و حتی بزرگان این منطقه به خصوص شورا، آخوندهای فرهیخته،  بخشداری و همه کسانی که بتوانند  درحل این مشکلات کمک کنند، نیاز است.


سجادی با اشاره به برنامه هایی که توسط بهزیستی راز و جرگلان انجام شده است ادامه داد: نشست هایی با علما انجام شد و سه نفربه عنوان  تسهیلگر در سطح شهرستان رازوجرگلان در حال فعالیت هستند.

 

رئیس بهزیستی شهرستان رازوجرگلان اضافه کرد: آن ها رابطان ما برای شناسایی افراد معلول، شناسایی خانواده هایی که دچار مشکلات حاد هستند و همچنین در شناسایی افراد معتاد و بانوان مطلقه و بی سرپرست و ...هستند.

 

سجادی گفت:  وقتی افراد شناسایی شدند در حد توان به آن ها کمک خواهد شد و گاها مشکلات بعضی افراد با پیگیری افراد تسهیگر با پیگیری از شوراها و مسئولان همان محله رسیدگی می شود.


وی افزود: افراد دارای مشکل بدانند که در جرگلان در روستای حسن آباد نمایندگی بهزیستی فعالیت دارد که مشاور و مددکار هم داریم افراد می توانند با مراجعه به انجا حداقل مشاوره بگیرند تا کمی از مشکلات خود را کم کنند.سجادی خاطر نشان کرد: در جرگلان به زودی یک موسسه با موضوعیت آسیب های اجتماعی که در فوق ذکر شد آغاز به فعالیت می کند.

 

وی اضافه کرد: برای کم کردن آسیب های اجتماعی، اورژانس اجتماعی نیز در سطح شهرستان فعالیت خواهد کرد، در حال حاضر به دلیل کمبود نیرو هنوز افتتاح نشده است۰

 

انتهای خبر/رحیمی

 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.