کد خبر: ۶۴۲۲۱ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مدیرکل ثبت احوال خراسان‌شمالی خبر داد:

پیشتازی پسران در تولد از دختران در خراسان شمالی

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌شمالی گفت: نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در 7 ماهه سال جاری در استان خراسان شمالی برابر 103 بوده به این معنا که به ازای تولد هر 100 دختر 103 پسر متولد می‌شود.
پیشتازی پسران در تولد از دختران در خراسان شمالی

علی زاهدی نیا، مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار راه ساجده اظهار کرد: در 7 ماهه سال جاری تعداد 11 هزارو 353 ولادت ولادت به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.6 دهم درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: شهرستان بجنورد با 6278 ولادت بیشترین و شهرستان گرمه 283 ولادت کمترین نرخ ثبت ولادت را داشته اند .

زاهدی نیا خاطر نشان کرد: نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در 7 ماهه سال جاری در استان خراسان شمالی  برابر 103 بوده به این معنا که به ازای تولد هر 100 دختر 103 پسر متولد می‌شود.

به گفته ی مدیر کل ثبت احوال استان تعداد ولادت ثبت شده در هفت ماهه سال 96 پسران 5 هزار و 667 ، و 5 هزار و 509  نوزاد دختر بوده است.

وی بیشترین فراوانی نام پسر را در 7 ماهه نخست سال جاری به ترتیب محمد، آیهان، آرسام، آراد و سامیار دانست و گفت: بیشترین فراوانی نام در بین دختران هم به ترتیب ، باران، سدنا، آیلین، سولین و آنیا است.

زاهدی نیا اضافه کرد: تعداد ولادت های حاصل از چندقلوزایی در استان شامل 153 دوقلو و 6 سه قلو بوده است.

به گفته ی مدیر کل ثبت احوال استان خراسان شمالی ، بیشترین ولادت ثبت شده در مرداد با 1661 مورد و کمترین آن در تیرماه با 1529 مورد به ثبت رسیده است.

 

انتهای خبر/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.