کد خبر: ۶۴۲۳۲ | گروه آلبوم تصاویر
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۰

ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به دانش آموزان مدرسه استثنایی بجنورد

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد ، دانش آموزان مدرسه استثنایی نسترن توسط انجمن علمی دندانپزشکی و کانون فعالیت های جهادی این دانشگاه، به‌صورت رایگان مورد معاینه دندانپزشکی قرار گرفتند.
ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به دانش آموزان مدرسه استثنایی بجنورد

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد ، دانش آموزان مدرسه استثنایی نسترن توسط انجمن علمی دندانپزشکی و کانون فعالیت های جهادی این دانشگاه، به‌صورت رایگان مورد معاینه دندانپزشکی قرار گرفتند.

فریمان ابراهیم زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در تشریح این اقدام گفت: از آنجایی که دانش آموزان استثنایی به‌دلایل گوناگون قادر به حفظ و نگهداری از دندان‌های خود نیستند و با توجه به اینکه  این موضوع در دراز مدت می‌تواند مشکلات عدیده ای را برای این قشر و خانواده آنان و بالطبع حوزه سلامت بوجود آورد، این دانشجویان با در نظر گرفتن اصل تقدم پیشگیری بر درمان و در راستای رسالت و وظیفه، معاینه و درمان دندان‌های کودکان استثنایی را در دستور کار خود قرار دادند.

"ابراهیم زاده" اضافه کرد: به‌همین منظور دانشجویان در اقدامی خیرخواهانه با حضور در مدرسه استثنایی نسترن، معاینات تشخیصی را شروع و آموزش های لازم را به مربیان این آموزشگاه ارائه دادند.

وی همچنین اضافه کرد: به‌منظور تشویق و ترغیب دانش آموزان تعدادی مسواک و خمیردندان، فلوراید، کتاب نقاشی و آینه دندانپزشکی نیز به دانش آموزان اهدا شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده دانش‌آموزانی که نیازمند بررسی و درمان بودند در کلینیک دندانپزشکی مداوا می‌شوند.

"ابراهیم زاده" با بیان اینکه قصد ما از این بازدید حمایت و پشتیبانی از برنامه‌های جهادی و ترغیب دانشجویان به فعالیت های جهادی است، تصریح کرد: گروه‌های آسیب پذیر از اهمیت خاصی در نظام سلامت برخوردارند.

گیلدا حسن آبادی دبیر انجمن علمی دندانپزشکی دانشگاه نیز با تاکید بر اینکه تقویت عملکردهای ارتباطی و روحیه کمک رسانی و ایثارگری از اهداف "کانون فعالیت‌های جهادی دندانپزشکی" این دانشگاه است، خاطرنشان کرد: این بازدید موجب تمرین کمک به همنوع و تجربه کار گروهی و آموختن چگونگی انجام فعالیت در کنار یکدیگر و رسیدن به نتیجه مطلوب می‌شود.

گفتنی است، مدرسه استثنایی نسترن بجنورد در حال حاضر بیش از  100 دانش آموز دختر و پسر در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی را آموزش می‌دهد

 

انتهای پیام/ دانشجویان بیداربرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.