کد خبر: ۶۴۲۳۹ | گروه سلامت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲

از هر ۷ زن باردار در خراسان شمالی ۱ نفر مبتلا به دیابت بارداری است

کارشناس گروه بیماری های معاونت بهداشتی گفت: از هر ۷ زن باردار ۱ نفر مبتلا به دیابت بارداری است و 2 نفر از هر 5 زن دیابتی در سنین باروری هستند.
 از هر ۷ زن باردار در خراسان شمالی ۱ نفر مبتلا به دیابت بارداری است

به گزارش گروه دریافت خبر راه ساجده، کارشناس گروه بیماری های معاونت بهداشتی با بیان این مطلب گفت : زنان باردار نیازمند دسترسی بهتر به غربالگری ، مراقبت و آموزش استاندارد به منظور ارتقای سلامت خود و فرزندانشان می باشند.

« فرزانه اکبریانی » با بیان اینکه در زنان باردار مبتلا به دیابت هم خود مادر و هم نوزاد در معرض خطر هستند ، تصریح کرد : ارتقای سلامت و تشخیص زودهنگام دیابت و دیابت بارداری باید بخشی از مراقبت های پیش از زایمان باشد.

وی در ادامه افزود : نیمی از زنان مبتلا به دیابت بارداری طی 5 تا 10 سال پس از زایمان احتمالا به بیماری دیابت نوع 2 مبتلا خواهند شد .

وي افزود:سلامت و تغذیه دوران قبل و بعد از بارداری و همچنین اوایل کودکی باید در برنامه های پیشگیری از دیابت نوع 2 لحاظ شود.

این کارشناس با اشاره به اینکه مراقبین بهداشت در زمینه شناسایی ،درمان ، مراقبت و پیگیری دیابت در بارداری آموزش های لازم را فراگرفته اند تصریح کرد : در حال حاضر غربالگری دیابت برای تمام مادران باردار در مراکز بهداشتی و درمانی انجام و افرادی که دیابت در آنها تشخیص داده شود تحت نظارت تیم بهداشتی قرار می گیرند.

 

انتهای خبر/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.