کد خبر: ۶۵۰۹۶ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی گفت:

اختصاص 250 میلیون تومان برای ایجاد پارک مادر و کودک در خراسان شمالی

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی در دیدار با شهردار بجنورد گفت: برای ایجاد پارک مادر و کودک 250 میلیون تومان اعتبار اجرا در فاز اول درنظر گرفته شده است که قول مساعد برای تخصیص صددرصدی این مبلغ نیز اخذ شده است .
اختصاص 250 میلیون تومان برای ایجاد پارک مادر و کودک در خراسان شمالی

به گزارش گروه دریافت خبر راه ساجده، صبح امروز سه شنبه 21 آذرماه  دیدار مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده با شهردار بجنورد حول محور حضور بیشتر بانوان در عرصه های اجتماعی بحث شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده دراین جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور آقای براتیان بعنوان شهردار ، گفت: خوشبختانه درطرح هر مساله ای درحوزه بانوان شاهد حرکت ، پیشنهادات سازنده و اقدامات اجرایی فراتراز خواستهای خودمان دراین حوزه هستیم.

یغمایی گفت: درزمینه توانمند سازی جامعه برای حضور بیشتر بانوان نیازمند ایجاد فضاهایی با کاربری های تفریحی و فرهنگی هستیم ودراین راه امیدوار به حمایت و حضور شهرداری برای تحقق اهداف و برنامه ها که بویژه با حضور آقای براتیان این حمایت ها ماهیت اجرایی قوی تری خواهند داشت.

این مقام مسئول از اقداماتی برای ایجاد پارک مادر و کودک ، پارک بانوان ، پارک خورشید و پارک خانواده خبر داد و گفت: درحال رایزنی هستیم برای جذب اعتبار و البته امیدوار به حمایت شهرداری در تحقق این برنامه ها تا انشا اله شاهد افتتاح حداقل یک یا دو پارک تا جشن انقلاب درایام دهه فجر امسال باشیم.

مدیرکل دفتر بانوان استانداری یادآورشد: برای ایجاد پارک مادر و کودک 250 میلیون تومان اعتبار اجرا در فاز اول درنظر گرفته شده است که قول مساعد برای تخصیص صددرصدی این مبلغ نیز اخذ شده است .

یغمایی همچنین با اشاره به انتصاب با احکام بانوان گفت: این حرکت ارزشمندی است که از سوی مدیران استان دردست انجام است و نشان از باور عمومی به توانمندی و سلامت کار و تخصص بانوان در عرصه اجتماعی دارد.
ایشان وجود مهندس صالحی بعنوان استاندار و آقای براتیان را بعنوان شهردار فرصت مغتنم برای ایفای برنامه های اجتماعی توصیف کرد.

درخواست تامین روشنایی ، راهبری توسط شهرداری ، افزایش ظرفیت دوچرخه ها با خرید 20 دستگاه جدید و بهسازی مسیر دوچرخه که چندی پیش  در رینگ پیاده راه فرودگاه ایجاد شده است ، یکی از درخواستهایی بود که دراین جلسه مطرح شد.

شهردار ضمن استقبال از موارد طرح شده درجلسه گفت: باورداریم که باید برای بانوان و حضور اجتماعی اشان زمینه سازی کنیم.

آقای براتیان افزود: دربخش انتصابات استفاده از توان خانمها را مدنظر قرار داده و هم اکنون از مدیران موفق این سازمان هستند.

شهردار همچنین در پاسخ به درخواستهای مطرح شده گفت: گاهی لازم است از ظرفیتها برای ایجاد بدعت استفاده کنیم و نیازداریم برخی بدعتهای منسوخ را بشکنیم.

آقای براتیان ادامه داد: پشتیبان جامعه بانوان و پاسخگوی مطالبات اجتماعی اشان هستیم .

ایجاد پارک مادر و کودک در بخشی از پارک فرهنگسرا برای بهره برداری تا بهمن ماه امسال مورد موافقت شهردار قرار گرفت.

شهردار همچنین اعلام آمادگی کرد تا درایجاد پارک خورشید دراستخر بالادست پارک بش قارداش که به لحاظ کنترل ورودی و ایجاد ایمنی مناسب حضور بانوان است ، به شرط تامین اعتبار و مشارکت سازمانی  اقداماتی را به انجام برساند.

احیای سرای محلات در حومه شهر با جلب مشارکت شورای مواد مخدر و استانداری دربحث تجهیز و اجاره مکان در قبال مشارکت شهرداری در تامین و اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی دیگر محور گفتگو دراین جلسه بود که با موافقت خانم یغمایی برای بررسی بیشتر به جلسه دیگری موکول شد.
 

انتهای پیام/

 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.