کد خبر: ۶۶۹۳۰ | گروه سلامت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

خودداری از مصرف پوست و گردن مرغ به دلیل تجمع هورمون

هورمونی که بعضا در مرغداری ها به مرغ تزریق می شود در پوست و گردن تجمع می یابد که بهتر است این قسمت ها قبل از پخت از مرغ جدا شود.
 خودداری از مصرف پوست و گردن مرغ به دلیل تجمع هورمون

به گزارش گروه دریافت خبر راه ساجده، مدیر نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه با بیان اینکه گوشت مرغ یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی پروتئینی در بین مردم است ،در خصوص مواردی که هنگام خرید باید به آن دقت نمود ،  بیان کرد : از خرید مرغ های زیر ۱۵۰۰گرم و بالای ۱۸۰۰ گرم خودداری کرده زیرا اکثر این مرغ ها مریض بوده و مصرف آن می تواند سلامت افراد بخصوص سلامت زنان را به خطر بیندازد.

دکتر « حسن براتی زاده » تصریح کرد : پوست بدن مرغ باید به رنگ سفید مایل به زرد کمرنگ یا کهریایی و ماهیچه های اسکلتی مرغ به رنگ سفید مایل به صورتی و فاقد خون مردگی و تورم باشد و زیر بال مرغ بهترین محل برای تشخیص سلامت مرغ است و زیر بال مرغ نباید بوی نامطبوع بدهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افراد در هنگام خریداری حتما به تاریخ تولید ، تاریخ بسته بندی و مدت زمان ماندگاری و مجوز بسته بندی سازمان دامپزشکی  دقت داشته باشند ،  افزود : مرغ تازه در دمای صفر تا 4 درجه سانتی گراد به مدت 3 روز و در دمای منفی 18 درجه سانتی گراد فریزر تا 1 سال قابل نگهداری است .

 

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.