کد خبر: ۶۶۹۳۳ | گروه بانوان ایران و جهان
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

کدام بازیگر جراحی زیبایی نکرده است؟

در زیادی از سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی تاریخی، دیدن چهره شخصیت‌های تاریخی با بینی عمل کرده ملموس نیست و همیشه کارگردان چنین پروژه هایی، به دنبال بازیگری هست که بینی اش عمل کرده نباشد.

در زیادی از سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی تاریخی، دیدن چهره شخصیت‌های تاریخی با بینی عمل کرده ملموس نیست و همیشه کارگردان چنین پروژه هایی، به دنبال بازیگری هست که بینی اش عمل کرده نباشد.     بازیگری که خندیدن و گریه کردنش تصنعی نباشد و بتواند حس بگیرد، اما قرارداد بستن و هنرپیشگی برای بازیگری که صورتش و هیچکدام از اعضای آن، مربوط به خودش نیست، محتمل و شدنی نیست. چه بسا بازیگری هم که دنبال مدل شدن هست و می‌خواهد صورتش فانتزی و عروسکی باشد، به درد بازی در چنین پروژه‌هایی نمی‌خورد، یا باید مبدل به بازیگر کلیپ‌ها و تیزر‌های تبلیغاتی بشود یا اصلا قید بازیگری را بزند.

 بازیگران ایرانی و جراحی زیبایی         اتفاقا در سریالی نظیر شهرزاد هم پُرند بازیگرانی که دماغ عمل کرده اند و کارگردان نتوانسته آن را مخفی کند. اما واقعه ی دماغ عمل کردن و زیبایی صورت یک طرف و مبدل شدنت به یک عروسک چینی طرفی دیگر. اگر این جراحی‌های زیبایی در زمینه بهبود قیافه و طبیعی‌تر جلوه دادن آن باشد، مساله متفاوت‌تر از زمانی هست که با افتادن در این مرداب و تقلا کردن زیادتر و زیادتر غرق می‌شوی. در این گزارش نگاهی داشته ایم به عمل‌های معروف و پرسر و صدایی که میان بازیگران زن ایرانی انجام شده هست و البته اظهار کرد و گویی هم با خودشان داشتیم.

سه بار بینی ام شکست!
جراحی بینی یکی از رایج‌ترین و شایع‌ترین جراحی‌های پلاستیک و زیبایی میان بانوان و مردان ایرانی شمرده می‌شود، که در زیادتر مواقع با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان آن‌ها رایج شده هست. قبل و پس از انقلاب هم زیادی از بازیگران زن که دغدغه معروف و چهره شدن در سینما را داشتند، تصمیم رفتند که با کمی عوض شدن و با انجام یک جراحی، فرم صورتشان را برای بیننده قابل پذیرش‌تر کنند.     البته اغلب این جراحی‌ها در آن دوره، در جهت برطرف نواقص و کوچک کردن بینی بزرگ بود، که به زیبایی و ترکیب چهره‌ها مساعدت می‌کرد. اما اندک اندک این دغدغه از سبب کلیدی اش خارج گردید و بازیگران جوان تری هم که به عرصه بازیگری پیوستند، با این که بینی شان هیچ ایرادی نداشت، آن را جراحی کردند.

نگار فروزنده، من جمله بازیگر‌های جوان سینمای ایران بود که در سال ۷۷، به سبب عمل زیبایی که روی صورتش انجام داد، طریق بازیگری اش هم عوض شدن کرد. او با انجام این عمل و درشت‌تر نشان داده شدن چشمانش، از چهره‌ای معصومانه و دست نخورده، به دختری پرجنب و جوش و گاهی هم شوخ طبع و شرور مبدل گردید. به گونه‌ای که اگر نقش‌های پیش از عمل وی را، با نقش‌هایی که در فیلم‌های «دعوت»، «محاکمه در خیابان» و «اخراجی ها» بازی کرده ببینید، به سادگی متوجه این نغییرات می‌شوید.

    بازیگران ایرانی و جراحی زیبایی         او که به گفته خودش ناخواسته وادار شده در سن ۱۸ سالگی به عمل زیبایی تن دهد، در این مورد می‌گوید: «سر سریال «راه سوم»، در یکی از سکانس ها، ناگهان حواسم پرتاب گردید و صورتم با در برخورد کرد.     همان لحظه به بیمارستان سجاد منتقلم کردند، احتمال می‌رفت که حتی ضربه مغزی هم شده باشم! اما این آسیب دیدگی به شکستگی بینی ام منتج گردید و متاسفانه از سه نقطه ضربه دید. برای همین، به اجبار بینی ام را جراحی کردم، چون اگر این اتفاق برایم نمی‌افتاد، هیچگاه چنین جراحی و ریسک بزرگی را انجام نمی‌دادم.

من چهره و فرم کلیدی و پیشین صورتم را خیلی دوست داشتم و مایل بودم با همان شکل و شمایلی که کارم را شروع کردم آن را ادامه بدهم، اما اتفاق دیگری برایم افتاد و مسیرم عوض شدن کرد.     من بالعکس خیلی از بازیگر‌ها که عمل زیبایی خود را مخفی می‌کنند، از همان ابتدا این مبحث را در رسانه‌ها مطرح نمودم و حتی دو سه روز پس از مرخصی از بیمارستان، با همان بینی پانسمان شده و صورت ورم کرده، در دفتر یکی از روزنامه‌ها حضور پیدا نمودم و گفت و گو مفصلی در این مورد انجام دادم.»

»البته خیلی‌ها می‌گویند که فروزنده دو بار بینی اش را عمل و حتی گونه هایش را هم معروف کرده، اما او بشدت این قضیه را تکذیب می‌کند: «بعد از آن اتفاق، دو دفعه دیگر هم بینی ام دچار ضربه گردید و حتی دوباره شکست، منتها این بار ریسکی انجام ندادم و حتی اقدام به روتوش شکستگی بینی ام هم نکردم.     نخستین و آخرین جراحی ام همان بود که در ۱۸ سالگی انجام دادم و گونه ام را معروف و تزریق لب نکرده ام. چون اغلب بانوان ۵۰ تا ۶۰ ساله، این نوع جراحی‌ها را انجام می‌دهند، اما من متولد ۵۷ هستم و احتیاجی به این عمل ندارم.

بازیگر‌های زیادی می باشند که لبشان را جراحی می‌کنند و گونه می‌گذارند، اما هیچگاه صحبتی از آن‌ها نیست! جالب این جاست که من گردیدم سردمدار این مبحث! به چه سبب نام آن خانم بازیگری که بینی اش را در ۱۵ سال گذشته، سه دفعه عمل کرده و بینی اش اندازه یک بند انگشت شده و حتی هزارجور جراحی دیگر روی صورتش انجام داده، نامش در هیچ جا نیست. نمی‌دانم داستانش چیست!

نمی‌دانم داستانش چیست! اما اگر عکس‌های من را در اینترنت جست و جو کنید و صورتم را ببینید، از سن ۱۸ سالگی به بعد، همه به یک شکل می باشند. این چیزی نیست که نتوانم آن را اثبات کنم، حتی حاضرم خودم را در فراروی معاینه هم قرار دهم تا به بعضی رسانه‌ها ثابت کنم، هیچ نوع عمل زیبایی به غیر از جراحی بینی انجام نداده ام. »

»جالب هست فروزنده برخلاف افرادی که با عمل جراحی مخالف می باشند و اعتقاد دارند که چنین بازیگرانی با تنگنا انتخاب نقش رو به رو می‌شوند، اما او چنین اعتقادی ندارد: «الان یک مقدار شرایط بازیگران متمایز شده، شاید اصلا ملاک هیچکدام از این‌ها نباشد.     حتی بنظرم بازیگرانی که صورتشان را جراحی کردند، خیلی زیادتر از بازیگر‌هایی که هیچ نوع عملی را روی صورتشان انجام ندادند، دارند بازی می‌کنند! متاسفانه این نوع بازیگرها، دچار یک سری زد و بند‌ها می‌شوند و سیاست‌هایی را در پیش می‌گیرند که اغلب پوستر‌ها و بیلبورد‌های فیلم‌ها را هم به خود اختصاص می‌دهند.»

»فروزنده، اما مخالفتی هم با انجام عمل‌های زیبایی در میان بانوان ندارد: «به هر حال بعضی ها، نواقصی روی صورتشان دارند که ناچارند جراحی زیبایی انجام دهند؛ در نتیجه این جراحی ها، تا اندازه ای، خیلی خوب و زیباست. اما چیزی که این روز‌ها مد شده، حالت وسواس گونه و اغراق در انجام این نوع عمل هاست. »

حکایت آش نخورده و دهن سوخته!
»برخی بازیگران به نحو شاید ظریف و نامحسوس، چهره شان را جراحی می‌کنند و هنگامی از آن‌ها می‌پرسی که صورتت را دست زده‌ای یا نه، منکر این قضیه می‌شوند! کسانی هم می باشند که با وجود اینکه اجزای صورتشان خدادادی و طبیعی هست، این وسط، متهم به انجام انواع و اقسام این جراحی‌ها می‌شوند،   لیلا بلوکات که جزء این دسته هست، می‌گوید: «من به سبب بینی کوچک و گونه برجسته‌ای که دارم، بار‌ها مورد قضاوت قرار گرفته ام. حتی اغلب کارگردان‌ها فکر می‌کنند که هیچ جای صورتم مال خودم نیست! اما قسم می‌خورم که حتی یک بار هم صورتم را جراحی یا از ژل هم استفاده نکرده ام. من جراحی را دوست ندارم و اصلا خوشم نمیآید که دخترها، جراحی‌های خفن (!) روی صورت خود انجام دهند و قیافه هایشان شبیه به هم باشد.»

 

بازیگران ایرانی و جراحی زیبایی   »   به باور او، در سینما اصلا به این جور بازیگر‌ها هیچ توجهی نمی‌کنند: «هیچ وقت کارگردان کاربلد و حرفه ای، دنبال بازیگری نمی‌رود که صورتش را جراحی کرده هست، حتی اگر استار باشد. بازیگر‌های خوب سینما، نظیر هدیه تهرانی، مریلا زارعی، ترانه علیدوستی، لیلا حاتمی و فاطمه معتمد آریا، تابه حال هیچ نوع عملی روی صورتشان انجام نداده اند و همیشه هم در فیلم‌های خوب بازی و کارگردان‌ها از آن‌ها استقبال کرده اند. این جوان‌ها می باشند که صورتشان را دستکاری می‌کنند. متاسفانه من هم که صورتم را جراحی نکرده ام، انگش به من خورده هست.»

»البته بعضی از اسم‌هایی که بلوکات نام برده تسلیم بوتاکس شده اند و تماما عمل تزریق بوتاکس به زیر پوست آن‌ها بدیهی هست، اما واقعا این نوع بازیگرها، به چه نرخ راضی می‌شوند این کار را انجام دهند، او در جواب به این سؤال می‌گوید: «این بازیگر‌ها به آسیب خودشان کار می‌کنند، چون در حوزه انتخاب نقش، با تنگنا رو به رو می‌شوند. بنظرم همه بازیگر‌های زن، بسیار زیبا و قشنگ می باشند؛ چه با عمل و چه بی عمل. حیف هست واقعا بازیگر‌ها صورتشان را دست بزنند، چون منحصرا برای بازی در فیلم‌های تجاری دنبال آن‌ها می‌آیند و در فیلم‌های معناگرا و خاص و با کارگردان‌های معروف نمی‌توانند بازی کنند.

به طور مثال هیچگاه مجید مجیدی یا اصغر فرهادی دنبال بازیگرانی که صورتشان را جراحی کرده اند، نمی‌روند. اگر به رزومه کاری این کارگردان‌ها ببینید، می‌بینید هیچکدام از بازیگرهایشان تا کنون هیچ نوع جراحی روی صورتشان و حتی بوتاکس که ظریف‌ترین کار محتمل هست، انجام نداده اند.» » البته اگر در میان فیلم‌های مجیدی و تازه ترین فیلم فرهادی، مینا ساداتی با دماغ عمل کرده اش را برای نقش آمنه فاکتور دریافت کنیم.

او هم چنین به اتهامی که سر یکی از فیلم‌ها به وی زدند و اظهار کردند صورتش را جراحی کرده، اشاره می‌کند: «قرار بود در فیلم «محمد رسول الله» بازی کنم، اما، چون کارگردان فکر کرد صورتم را جراحی کردم، بخت بازی در این فیلم را از دست دادم. شاید آقای مجیدی حق داشت که این طوری فکر کند، چون مدل بینی من سربالاست و این شائبه ایجاد می‌شد که آن را عمل کرده باشم. با این وجود، کارگردان هنگامی بازیگری را برای یک کار تاریخی انتخاب می‌کند، خیلی به این مساله معتقد هست که بازیگرش صورت طبیعی داشته باشد.»

چون تنها کسی که به صورت بازیگر دست می‌زند، گریمور هست و او می‌داند صورت تو جراحی نیست.»

اما نه اینکه بخواهی همه نقاط صورتت را دستکاری کنی! بنظرم اغلب بازیگر‌های ما حتی دختر‌های ایرانی واقعا خوشگل می باشند. اما از خوشی فراوان هست که فکر می‌کنند دستی به صورتشان بکشند و تحولی در آن ایجاد کنند. بنظرم این انسان ها، انتخاب‌ها و موقعیت‌های خودشان را محدود می‌کنند.» » بلوکات هم چنین در مورد افزایش تعداد بازیگر‌های مرد که نسبت به زن ها، زیادتر به عمل زیبایی گرایش پیدا می‌کنند، می‌گوید: «خوشبختانه در میان مرد‌ها کمتر نگاه کردم که کسی صورتش را جراحی کند، اما مرد که نباید صورتش را دست بزند.»

پشیمانی از یک هوس آنی
»شراره رخام، که یکی از نخستین بازیگر‌هایی هست که به تزریق ژل لب روی آورده، فراوان هم از این کار رضایت ندارد. او می‌گوید: «این کار یک هوس آنی یا یک نوع سلیقه شخصی بود. فکر می‌کنم من باید کمی زیادتر روی این مبحث فکر می‌کردم و تامل بیشتری برای این کار انجام می‌دادم، چون این مبحث تاثیر منفی روی کارم گذاشت. به صورت مشخص با چهره‌ای که من داشتم، یکسری از نقش‌ها نظیر نقش‌های تاریخی و پلیسی را به من نمی‌دادند.»

بازیگران ایرانی و جراحی زیبایی   »   او که مدتی هست ژل لبش را تخلیه کرده، در مورد عارضه ها دیگر این ژل‌ها می‌گوید: «زمانی که من به لب ام ژل تزریق کردم، باید از مواد دائمی استفاده می‌کردم، چون هنوز ژل‌های موقت و شش ماهه به بازار نیامده بود.     خیلی‌ها نسبت به ژل‌های دائمی حساسیت و آلرژی پیدا نمودند و حتی نیمی از صورتشان به نحو دائمی کبود گردید و زیبایی شان از بین رفت، اما این ژل‌ها برای من عوارضی نداشت، شاید اگر تخلیه اش نمی‌کردم، چند سال بعد هم بدن و صورت من نسبت به آن مواد، عکس العمل و حساسیت نشان می‌داد و دچار آسیب می‌شدم.»

البته او به نحو طبیعی همین هست. منتها آن موقع هوس کردم این کار را انجام دهم. شاید اگر آن زمان اندیشه الانم را داشتم این کار را نمی‌کردم.     اما از تمام خانم‌های ایرانی خواهش می‌کنم که این کار را انجام ندهند و اگر هم می‌خواهند ژل تزریق کنند؛ دست کم دنبال ژل‌های دائمی نروند. به طور مثال از ژل‌های موقت دو سه ماهه که پس از چند ماه تاثیرشان از بین می‌رود، استفاده نمایند. اطمینان دارم اگر زمان به عقب برگردد، هیچگاه این کار را نخواهم کرد.»

در ادامه بازیگران دیگری هم بودند، که دنبالشان رفتیم تا داعیه کلیدی شان را برای جراحی‌هایی که روی صورت خود انجام داده اند، جویا شویم…
یکی از افرادی که بینی اش به نحو آشکاری جراحی شده، بهنوش بختیاری هست. آرام جعفری و بیتا بادران هم که صورتشان را از ناحیه بینی جراحی کرده اند، علاقه‌ای به گفت وگو در این زمینه نداشتند، چون به اعتقادشان عمل زیبایی صورت، یک دغدغه و مساله شخصی هست و به شخص مد نظر رابطه دارد.

  آنا نعمتی و بهنوش بختیاری بار‌ها در مورد عمل بینی شان ابراز پشیمانی کرده اند و نعمتی این را هم در صفحه اینستاگرام خودش گذاشته هست.   نیره فراهانی بازیگر میان سالی هست که به سبب عمل جراحی بینی طریق بازیگری اش عوض شدن کرد و از مبدل شدن به چهره جا ماند. کتایون ریاحی و افسانه بایگان بازیگران میان سال دیگری می باشند که سال‌ها پیش دست به این کار زدند.

اما کسی نظیر الناز شاکردوست انجام این عمل را تکذیب کرده هست، که مدتی قبل با انتشار یکی از عکس‌های دوران دانشجویی اش توسط یکی از همکلاسی‌های قدیمی اش، مبحث فاش گردید. شیلا خداداد هم که پیش از ازدواج با دکتر فرزین سرکارات بینی اش را توسط وی جراحی کرد و دیگر از دست زدن به صورتش اجتناب کرد، تا این که در اواسط فیلم برداری سریال قلب یخی برای خلاصی از اثرها سن و سال بوتاکسی ضعیف و طبیعی انجام داد.
بازیگران ایرانی و جراحی زیبایی
نیکی کریمی و هانیه توسلی هم بازیگران دیگری می باشند که به سبب بوتاکس یا جراحی لیفتینگ صورت در مظان اتهام اند.

  چند سال پیش مهناز افشار، پیش از عوض شدن در طریق بازیگری اش، با تزریق ژل لب، شباهتش را با فائقه آتشین زیادتر کرد، که به نظر می‌رسد این روز‌ها دست از تمدید این کار برداشته هست و به چهره طبیعی خودش بازگشته هست.  
بازیگران ایرانی و جراحی زیبایی

حسام نواب صفوی هم یکی دیگر از بازیگرانی هست که با دماغ عملی اش که خیلی هم به گفته معروف عمل تابلویی هست، شباهتش را با الویس پریسلی زیادتر کرده هست.

حسین محجوب، سپند امیرسلیمانی و برزو ارجمند هم بازیگران دیگری می باشند که تن به این عمل جراحی داده اند.

اکنون این که کدام یک از این دستکاری ها، صورت‌های این جماعت را شبیه به مجسمه و عروسک کرده هست یا نه را شما بررسی کنید.   مرجع : هفته نامه چلچراغبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.