کد خبر: ۶۷۱۹۶ | گروه یادداشت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی:

صرفا به فکر پرکردن سهم 30 درصدی مدیریت بانوان نباشیم/ توانمندی ملاک انتخاب باشد

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری استان گفت: صرفا نباید دنبال این باشیم که فقط سهم 30 درصدی را پر کنیم باید به این نگاه شود که خانم هایی در هر جایگاهی قرار می گیرند، علاوه بر شایستگی ها و توانمندی های فردی باید تجربه و تخصص لازم را متناسب با جایگاهی که در آن قرار می گیرند داشته باشند.
صرفا به فکر پرکردن سهم 30 درصدی مدیریت بانوان نباشیم/ توانمندی ملاک انتخاب باشد

مهردخت قوپرانلو، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار راه ساجده، در رابطه با برنامه دولت و استفاده حداکثری از ظرفیت بانوان در دستگاه ها اظهار کرد:  هم اکنون سیاست دولت و تاکیداتش این است که زنان باید سهم 30 درصدی از مدیریت ها و نقشی در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های کلان را در سطح کشوری و استانی داشته باشند.


وی ادامه داد: اما صرفا نباید دنبال این باشیم که فقط سهم 30 درصدی را پر کنیم باید به این نگاه شود که خانم هایی در هر جایگاهی قرار می گیرند، علاوه بر شایستگی ها و توانمندی های فردی باید تجربه و تخصص لازم را متناسب با جایگاهی که در آن قرار می گیرند داشته باشند.


قوپرانلو اضافه کرد: در واقع باید مسیر و بستری را برای زنان فراهم کنیم که توانمندی های آنان دیده شود که این مسیر را ریل گذاری کنیم و باعث تسهیل امورات زنان در سال های اتی باشد.


وی عنوان کرد: بنابراین اولین افرادی از زنان که در برخی از جایگاه ها قرار می گیرند، می توانند نقش تاثیر گذاری در ادامه این فرآیند داشته باشند.


قوپرانلو خاطر نشان کرد: اگر توانمندی نادیده گرفته شود و فقط بخواهیم سمت ها را اختصاص دهیم این ریل گذاری مناسب انجام نمی شود و قطعا جایی بریده می شود و یک خاطره و ذهنیت جمعی خوبی از مدیریت خانم ها به جای نمی گذارد.


مدیرکلی سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری استان افزود: هم اکنون در دو حیطه بکارگیری بانوان در جایگاه های مدیریتی و افکار عمومی و فرهنگ سازی فعالیت می کنیم که خروجی فرهنگ سازی خیلی اثر مهمی دارد و ماندگار خواهد بود.


قوپرانلو گفت: اگر دغدغه توسعه استان را داریم باید افراد به درستی در جایگاه های خود قرار بگیرند.


وی در انتها یادآور شد: باید در انتخاب افراد دقت لازم انجام شود نه تنها خانم ها بلکه در مدیریت آقایان هم این طور است که باید شایستگی و توانمندی شان لحاظ شود.

 

انتهای پیام/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.