کد خبر: ۶۷۲۹۲ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۵

"جعبه سیاه" تنها اثر باقی‌مانده از نفتکش ایرانی + عکس

علت‌یابی حادثه نفتکش سانچی باید با بازشدن جعبه سیاهی که گفته می‌شود آرشیو کاملی از داده‌های ثبت‌شده در رادارهای کشتی، صحبت‌های ضبط‌شده پیش از بروز حادثه در اتاق فرمان و... را در دل خود دارد، صورت گیرد.
 "جعبه سیاه" تنها اثر باقی‌مانده از نفتکش ایرانی + عکس ,

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نفتکش ایرانی سانچی پس از 8 روز سوختن، ظهر دیروز در آبهای چین غرق شد. پس از گذشت ساعتها از غرق شدن این نفتکش، شعله‌هایی با بلندی 30 تا 40 متر در محل غرق شدن این نفتکش دیده می‌شد؛ اما بامداد امروز شعله‌های آتش نیز خاموش شد و هیچ اثری از نفتکش ایرانی باقی نماند.

"جعبه سیاه" نفتکش سانچی تنها اثر باقی‌مانده از این کشتی عظیم الجثه است که ابتدا به کشور پامانا و سپس به ایران تحویل خواهد شد. سید احمد مقیمی رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش در این خصوص با بیان اینکه شدت برخورد با نفتکش سانچی به‌حدی بود که لایه فولادی ضخیم و لایه آب تعادل دومتری و لایه سوم مخزن صدمه دید و حادثه ایجاد شد، گفت: تا زمانی که جعبه سیاه باز نشود اظهار نظرها درباره علت حادثه گمانه‌زنی است.

همان‌طور که این مدیر مسئول اشاره کرده، علت‌یابی حادثه باید با بازشدن جعبه سیاهی که گفته می‌شود آرشیو کاملی از داده‌های ثبت‌شده در رادارهای کشتی، صحبت‌های ضبط‌شده پیش از بروز حادثه در اتاق فرمان و... را در دل خود دارد، صورت گیرد.

جعبه سیاه کشتی سانچی

انتهای پیام/*برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.