کد خبر: ۶۷۳۷۴ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
یک مدرس دانشگاه :

الگو گرفتن از ازدواج ائمه، راهگشای معضل ازدواج جوانان در جامعه امروز

یک مدرس دانشگاه گفت: الگو گرفتن از ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، راهگشای معضل ازدواج جوانان در جامعه امروز است.
 الگو گرفتن از ازدواج ائمه، راهگشای معضل ازدواج جوانان در جامعه امروز

عباس کیفی بجستانی  مدرس دانشگاه های خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار راه ساجده گفت: الگو گرفتن از ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، راهگشای معضل ازدواج جوانان در جامعه امروز است.

 

 وی افزود: زندگی حضرت امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) نیز الگوی عملی و عینی برای مردان و زنان مسلمان است که می توانند در همه زمینه ها سرمشق نسل امروز و فردا قرار گیرد.

 

این مدرس دانشگاه اظهارداشت: یکی از بزرگ ترین درس های عملی از حضرت زهرا(س) حضور فعال در صحنه های اجتماعی و سیاسی با حفظ عفت و حجاب و ارزش های وجودی زن است که در انقلاب اسلامی، جلوه یافت و الگویی برای زنان مسلمان در سطح جهان شد.

 

وی تصریح کرد: دخت گرامی پیامبر اکرم(ص) با اخلاق و رفتار و کارنامه عملی و فکری خویش، مکتبی را برای زنان پایه گذاری کرد که زمزم تکامل و تعالی و چشمه سار والای کرامت انسانی است.

 

کیفی بجستانی گفت: خداوند ازدواج را بعنوان یکی از نشانه های خلقت خود و مایه مودت و رحمت بین زوجین دانسته است.  

 

وی افزود: فایده ازدواج سالم افزایش ایمان، کاهش اضطراب ، نگرانی ، تجربه همسر ، پدر و مادر شدن، احساس مسئولیت بیشتر، استقلال از خانواده، تلاش و تکاپو و افزایش اعتبار اجتماعی است.

 

کیفی بجستانی تاکیدنمود: امروزه باید برای جوانان عزیز کارگاههای آموزشی و توجیهی چگونگی کسب مهارت ازدواج سالم، شناخت آسیب های روانی و اجتماعی، مشاوره در زمینه ازدواج و چگونگی تدوام آن ، بکارگیری راهکارهای روان درمانی، بلوغ عاطفی، علل و انگیزه ازدواج و دلایل عدم ازدواج، باورهای درست و نادرست درباره ازدواج ، بیان مقوله عشق، تفاهم، و تعهد برگزار گردد تا جوانان عزیز با اهداف متعالی زندگی سالم و سبک زندگی اسلامی بیش از پیش آشنا شوند.

 

انتهای پیام/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.