کد خبر: ۶۷۴۲۸ | گروه ورزشی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
مربی تیم ملی کوراش بانوان:

4 بانوی کوراش کار خراسان شمالی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

مربی تیم ملی کوراش بانوان از دعوت 4 بانوی کوراش کار خراسان شمالی به اردوی تیم ملی خبر داد.
4 بانوی کوراش کار خراسان شمالی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

بتول پاکروح  گفت: مرحله دوم اردوی آمادگی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های آسیایی جاکارتا اندونزی، 14 بهمن‌ماه در یزد برگزار خواهد شد.

مربی تیم ملی کوراش بانوان در ادامه افزود: در این اردو 13 نفر بانوی کوراش کار از سراسر کشور حضور دارند که چهار بانو از خراسان شمالی هستند.

نائب رئیس هیئت جودو و کوراش بجنورد از خانم‌ها زینب یزدان دوست، مهتاب باغچقی، اعظم شیرپنجه و آسیه شجاعی به‌عنوان چهار بانوی کوراش کار استان که به این اردو دعوت‌شده‌اند، نام برد.

پاکروح همچنین از برگزاری کلاس‌های داوری کوراش در یزد خبر داد و بیان کرد: در تاریخ 10 بهمن تا 13 بهمن‌ماه کلاس‌های داوری درجه 2 و 3 کوراش برای آقایان و بانوان برگزار می‌شود که هر استان سهمیه دو نفر آقا و یک نفر خانم را دارد.

وی ادامه داد: بنده به‌عنوان مدرس در این دوره داوری حضور دارم و خانم‌ها مهتاب باغچقی، اعظم شیرپنجه و آسیه شجاعی از استان برای اخذ داوری درجه سه به این دوره اعزام خواهند شد.

مربی تیم ملی کوراش بانوان توضیح داد: بعد از کلاس‌های داوری، در تاریخ 13 بهمن‌ماه مسابقات مدعیان تیم ملی کوراش در بخش آقایان در یزد برگزار می‌شود و از فردای همان روز مرحله دوم اردوی آمادگی تیم ملی کوراش آقایان و بانوان آغاز خواهد شد و به مدت یک هفته ادامه دارد.

پاکروح با اشاره به مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی کوراش بانوان و آقایان که در خراسان شمالی برگزار شد، ابراز کرد: اردوی بجنورد باهمت تیم کوراش استان یعنی خانم باقری نائب رئیس انجمن کوراش کشور، آقای خسرویار مدیر تیم‌های ملی کوراش و رئیس هیئت جودو کوراش خراسان شمالی، آقای مهنان مربی تیم ملی کوراش آقایان و خانم فرخی مربی تیم ملی کوراش بانوان و نائب رئیس هیئت جودو و کوراش استان، به بهترین نحو و در حد اردوهای بین‌المللی برگزار شد و رضایت حاضرین در اردو نیز نشانگر برگزاری باکیفیت این اردو بود.

وی در توضیح وضعیت 4 بانوی کوراش کار استان که به مرحله دوم اردو تیم ملی دعوت‌شده‌اند، اظهار کرد: کوراش کاران استان بااینکه خیلی تجربه مجامع کشوری و بین‌المللی را ندارند اما در اردوی اول خیلی خوب ظاهر شدند و بنده و خانم مهرپور، سرمربی تیم ملی را شگفت‌زده کردند و امیدوارم با همین روند رو به رشد حرکت کنند تا انشا الله در بازی‌های آسیا جاکارتا نیز از بانوان استان نماینده داشته باشیم.

نائب رئیس هیئت جودو و کوراش بجنورد ادامه داد: بعد از اردوی اول در بجنورد که 16 لغایت 21 دی‌ماه برگزار شد، ما همچنان برنامه‌های تمرینی خود را اعم از تمرینات هوازی، فنی و بدن‌سازی را ادامه دادیم تا بدن ورزشکاران از حالت آمادگی خارج نشود.

لازم به ذکر است بتول پاکروح نائب رئیس هیئت جود و کوراش بجنورد، مربی تیم ملی کوراش بانوان و داور ملی جودو است و همچنین داوری دوستاره بین‌المللی کوراش را دارد.

گفتنی است بازی‌های آسیایی 2018 از تاریخ 18 آگوست لغایت 2 سپتامبر 2018 (27 مرداد تا 11 شهریور 97) در جاکارتا و پالم‌بانگ اندونزی برگزار خواهد شد و بانوان در سه وزن منفی 52، منفی 63 و منفی 78 در جاکارتا حضور خواهند داشت و در هر وزن دو نفر یعنی مجموعاً 6 نفر از کشور به این مسابقات اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/ فارسبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.