کد خبر: ۶۷۴۲۹ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی گفت:

نمی توان مشکلات زنان خراسان شمالی را تک علتی دانست

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی گفت: چند علتی بودن فقط ویژه استان ما نیست، بلکه در سطح کشور هم همینطور است و اینکه اجتماع، فرهنگ، اقتصاد و سیاست همه حلقه های مرتبط با هم هستند.
نمی توان مشکلات زنان خراسان شمالی را تک علتی دانست

مهردخت قوپرانلو، مدیر کل سابق امور بانوان و خانواده استانداری و مدیر کل فعلی سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار راه ساجده با اشاره به مشکلات حوزه بانوان استان اظهار کرد:  در حوزه زنان چرخه ای از مشکلات داریم یعنی ما نمی توانیم مشکلات زنان خراسان شمالی را تک علتی بدانیم.

 

وی اضافه کرد: عوامل زیادی از جمله اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و آموزش همه این ها می توانند در ایجاد مشکلات دخیل باشند.

 

قوپرانلو با اشاره به اینکه عوامل ایجاد مشکلات چرخه ای را تشکیل می دهند خاطر نشان کرد:  چند علتی بودن فقط ویژه استان ما نیست، بلکه در سطح کشور هم همینطور است و اینکه اجتماع، فرهنگ، اقتصاد و سیاست همه حلقه های مرتبط با هم هستند.

 

وی بیان داشت: نمی شود که مرز را مشخص کرد و بگوییم که مشکلات زنان خراسان شمالی صرفا اقتصادی است یا صرفا اجتماعی همه این علت ها دست به دست هم می دهند و مشکلات را ایجاد می کنند.

 

قوپرانلو عنوان کرد: آموزش های مداوم خانواده ازمهم ترین راهکار ها است ، که بر کلمه خانواده تاکید دارم ، زیرا خانواده شامل زن و مرد است.

 

وی افزود: بیشتر سرمایه های آموزشی را متمرکز روی زنان کردیم چون می دانیم زنان و مادران پرورش دهنده نسل های آینده هستند، اما این مهم نباید منجر به کم توجهی نسبت به آموزش مردان در قالب نهاد خانواده  شود.

 

قوپرانلو اشاره کرد: اگر هدفمان خانواده است، زن و مرد دو عنصر تشکیل دهنده ی خانواده هستند، پس لازم است دو فرد همپای هم آموزش ببینند صرفا یکی را آموزش دادن و یکی را بی نیاز دانستن از آموزش نمی توان راه به جایی برد.

 

انتهای پیام/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.