کد خبر: ۶۷۵۱۲ | گروه سلامت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
مسول ورزش و جوانان شهرستان رازو جرگلان:

اصلاح ساختار قامتی ویژه زنان و دختران روستایی برای اولین بار در جرگلان انجام شد

مسول ورزش و جوانان شهرستان رازو جرگلان از برگزاری طرح اصلاح ساختار قامتی ویژه زنان و دختران روستایی برای اولین بار در جرگلان خبر داد.
اصلاح ساختار قامتی ویژه زنان و دختران روستایی برای اولین بار در جرگلان انجام شد

وحید آتشکده،مسول ورزش و جوانان شهرستان رازو جرگلاندر گفتگو با خبرنگار راه ساجده اظهار کرد:  طرح اصلاح ساختار قامتی زنان و دختران روستایی برای اولین بار در حوزه علمیه یکه سعود مرکز بخش جرگلان انجام شد.

 

وی افزود:یک طرح کشوری است و با هدف شناسایی ناهنجاری های قامتی در زنان و دختران روستایی بین ۱۵ تا ۳۰ سال با ارائه حرکات اصلاحی جهت بهبود این ناهنجاری انجام می شود.

 

آتشکده خبر داد: ۶۰ زن و دختر روستایی در این طرح شرکت کرده و توسط کارشناسان چند حرکت اصلاحی آموزش داده شد.


وی ادامه داد: این طرح با همکاری دو کارشناس تربیت بدنی, کارشناس بخشداری و مشاور شبکه  بهداشت و درمان انجام شد و طی دو ماه آینده جهت بررسی از افرادی که در این طرح شرکت کرده اند دوباره تست گرفته خواهد شد.


آتشکده تاکید کرد : طرح اصلاح ساختار قامتی زنان و دختران روستایی برای اولین بار در جرگلان انجام شده و با توجه با ساختار قامتی زنان و دختران روستایی که از این عارضه رنج می برند با ارائه راهکارهای مناسب و فرهنگ سازی در مدارس قابل پیشگیری و درمان است.


وی کف پای صاف و کف پای گود، هم چنین دفرمیتی چون سربه جلو،کج گردنی،کیفوز،لوردوز،پشت صاف در این روستا بررسی شده و با توجه به شدید بودن عارضه به فیزیوتراپی کوثر معرفی شدند.

 

انتهای پیام/ رحیمیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.