کد خبر: ۶۷۵۹۲ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
دومین بانوی دهیار اهل سنت جرگلان:

استعفای دهیاران زن جرگلان شایعه است

دومین بانوی دهیار اهل سنت گفت: اگر کسی شایعه کرده است که ما دهیاران زن استعفا دادیم از جانب خودشان بوده است و تحت تاثیر برخی صحبت ها قرار گرفته اند .
استعفای دهیاران زن جرگلان شایعه است

به گزارش راه ساجده، آیدا کاوه، دومین بانوی دهیار اهل سنت جرگلان، به دنبال سخنرانی گلدی آخوند کمالی از علمای اهل سنت شهرستان رازوجرگلان و مشاور استاندار در نماز جمعه هفته گذشته در مصلای دهستان حصارچه مبنی بر اینکه چرا زنان را به عنوان دهیار انتخاب می کنید و نباید بانوان در این سمت فعالیت داشته باشند  اظهار کرد: نزدیک دو ماه است حکم دهیاری روستای قزل را در این روستا از طرف مردم و شوراها دریافت کرده ام، قصد استعفا ندارم و هم چنان به کار خود در دهیاری ادامه خواهم داد.

 

وی افزود :  اگر کسی شایعه کرده است که ما دهیاران زن استعفا دادیم از جانب خودشان بوده است و تحت تاثیر برخی صحبت ها قرار گرفته اند .

 

کاوه خاطر نشان کرد: همچنان همسر و خانواده ام مرا حمایت می کنند و اجازه نمی دهند که از دهیاری استغفا دهم .

 

دهیار قزل با توجه به سخنرانی اخوند کمالی اشاره کرد و گفت: ایشان در سخنرانی اخیرشان در نماز جمعه حصارچه برگزار شده بود فرمودند که چرا خانم هارا  به عنوان دهیار انتخاب می کنید،  که به بیان خودشان امر به معروف و نهی از منکر کرده اند اگر بخواهم واضح تر بگویم وی با حضور بانوان در عرصه مدیریتی مخالفت کردند.

 

وی افزود:  اشخاصی  تحت تاثیر این صحبت ها قرار گرفتند و خواستار استعفا من شدند ، ولی من قصد استعفا دادن ندارم و به کار خود ادامه خواهم داد.

 

روستای قزل در دهستان حصارچه در ۲۵ کیلومتری یکه سعود مرکز بخش جرگلان واقع شده و در حدود ۱۱۰ خانوار و بیش از ۵۰۰ نفر جمعیت دارد .

 

 

انتهای پیام/ رحیمیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.