کد خبر: ۶۷۵۹۶ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

بوستان اختصاصی مادر و کودک در بجنورد افتتاح شد

بوستان اختصاصی مادر و کودک در بجنورد با حضور استاندار خراسان شمالی، شهردار بجنورد و سایر مسولان استانی افتتاح شد.
بوستان اختصاصی مادر و کودک در بجنورد افتتاح شد

به گزارش راه ساجده، استاندار خراسان شمالی در آیین افتتاح این بوستان گفت: یکی از هدفگذاری های استان، ایجاد بوستان های ویژه بانوان و شهر دوستدار کودک است.


محمدرضا صالحی با بیان اینکه آینده جامعه ما با دست کودکان، نوجوانان و جوانان امروز رقم می خورد، اظهارداشت: تمام امکاناتی که امروز در اختیار ما است و مسئولیت هایی که به ما واگذار شده، به عنوان امانت نسل آینده است.


صالحی با اشاره اینکه امید به آینده و نشاط برای نسل جوان و نوجوان ضروری است، افزود:ایجاد محیطی شاد برای کودکان یکی از وظایف ما است و  کسانی که ناامیدی و رعب و وحشت را در جامعه تزریق می کنند، باید جوابگوی نسل آینده باشند.


استاندار در آیین افتتاحیه بوستان اختصاصی مادر و کودک در مرکز استان، بجنورد را به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی کرد و افزود: ایجاد فضای مناسب و شاد برای کودکان برای تقویت امید به آینده نیاز است و لازمه ایجاد شهر دوستدار کودک احداث فضاهای مناسب است.


افتتاح پارک مادر و کودک با اعتبار 5 میلیارد ریال 


شهردار بجنورد نیز در مراسم افتتاحیه پارک مادر و کودک گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در طرح "شهر دوستدار کودک" در نظر داریم تا تمام پارک های بجنورد به امکانات و تجهیزات شادی آفرین برای کودکان مجهز شوند.


روح الله براتیان با اشاره به اینکه در حال حاضر در بجنورد 60 پارک وجود دارد، گفت: متاسفانه از این تعداد فقط 20 پارک دارای تجهیزات بازی برای کودکان است.


وی با اشاره به اینکه پارک مادر و کودک به عنوان نمادی برای آماده سازی طرح شهر دوستدار کودک افتتاح شد، افزود: این پارک با هزینه بالغ بر پنج میلیارد ریال آماده شده است.


براتیان با اشاره به اینکه پارک مادر و کودک 4 هزار متر مربع وسعت دارد که ارزش مکانی این پارک حدود 25 میلیارد تومان است، افزود:ساخت این پارک را سال 95 آغاز شده بود که کار ساخت آن  مدتی متوقف شد اما، دوباره در بازه کوتاه 40 روزه به صورت فشرده و در قالب 8 گروه آماده بهره برداری شد.


شهردار بجنورد با بیان اینکه مشکلات مالی شهرداری مانع ارائه خدمات به مردم نیست، عنوان کرد:برنامه ریزی برای نوسازی و تجهیز و توسعه شهربازی، بوستان بش قارداش و پارک دو برابر به عنوان بام بجنورد در دستور کار قرار دارد.


شهردار بجنورد افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در آینده ای نزدیک پارک شطرنج و پارک نور در خیابان حسینی معصوم افتتاح می شود.

 

انتهای پیام. / ر

 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.