کد خبر: ۶۷۷۵۲ | گروه سلامت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

اهدای دستگاه درمان کننده تنبلی چشم به دانش آموزان خراسان شمالی/ 38 درصد دانش آموزان استثنائی استان دختر هستند

آیین رونمایی از دستگاه اهدایی درمان کننده سریع تنبلی چشم سه شنبه با حضور تنی چند از مسئولان خراسان شمالی و خیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان در مدرسه نسترن بجنورد برگزار شد.
 اهدای دستگاه درمان کننده تنبلی چشم به دانش آموزان خراسان شمالی/ 38 درصد دانش آموزان استثنائی استان دختر هستند

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: این دستگاه با هزینه 18 میلیون ریال از سوی کارمندان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی خراسان شمالی خریداری شده است.


علی مقیان اظهار کرد: این دستگاه برای کمک به خدمات توانبخشی (بینایی سنجی) آموزش و پرورش استثنایی استان به منظور درمان سریع تنبلی چشم به این اداره اهدا شده است که تمامی دانش آموزان مدارس استثنایی استان می توانند از خدمات این دستگاه بهره مند شوند.


بینایی سنج اداره آموزش و پرورش استثنایی هم در این آیین گفت: به کمک این دستگاه می توان تنبلی چشم را در مدت زمان بسیار کوتاهی درمان کرد.


سعید جعفری اظهار کرد: در روش های سنتی درمان تنبلی چشم، بستن چشمان توسط کودک مانع درمان این امر می شد و کار را بسیار سخت می کرد وباعث اذیت شدن کودک در زمان درمان می شد.


وی گفت: این دستگاه با رفع این مشکل در طی 10 تا 15 جلسه 20 دقیقه ای تنبلی چشم را به طور کامل درمان می کند و سرعت درمان را افزایش می دهد و همچنین به کمک این دستگاه تا سن 30 سالگی هم می توان تنبلی چشم را درمان کرد.


اکنون یکهزار و 200 دانش آموز با نیاز ویژه در 59 مدرسه زیر نظر 600 نفر از کارکنان آموزش و پرورش استثنایی مشغول به تحصیل هستند که 62 درصد از دانش آموزان پسر و 38 درصد دختر هستند.

 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.