کد خبر: ۶۷۹۶۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۸

پاسخ صدراعظم نوری به شایعه استفعای نجفی

 						پاسخ صدراعظم نوری به شایعه استفعای نجفی 					,

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران شایعات مبنی بر عبور از شهردار را سازماندهی شده دانست و گفت: شهردار تهران به عنوان یک فرد اصلاح طلب اقدامات موثر و قابل دفاعی انجام داده و شورا او را حمایت می‌کند.

به گزارش شهرنوشت، زهرا صدراعظم نوری، ريیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، گفت: اداره اموركلان شهر تهران نيازبه خانه تكانی اساسی دارد و اين مهم با استقرار مديريت كارآمد و حرفه ای شهری اعم از شهرداری و شورای شهرتهران آغاز شده است.

او گفت: شورای پنجم شفاف سازی و مبارزه با رانت نهادینه ای که در شهرداری تهران وجود دارد و در مدیریت شهری گذشته توسعه يافته؛ را رویکرد خود قرار داده و با این رویکرد، طبیعی است با اقداماتی که شورای شهر در راستای مبارزه با این رویه ها انجام داده و با رويكرد راهبردی شهردار تهران به عنوان فردی که نماینده تفکر مبارزه با رانت است، مخالفت ها و مقاومت هايی صورت گيرد و واکنش‌هایی از سوی کسانی که منافعشان به خطر افتاده و طی سال‌ها با کدر بودن موضوعات شهری به منافعی دست پیدا کرده اند، صورت گيرد.

صدراعظم نوری ادامه داد: افرادی که در عدم شفافیت توانستند به جایگاهی برسند و با روی کار آمدن مديريت جديد شهر تهران و شورای شهر پنجم، دچار محدودیت شدیدی شده اند، یقینا تلاش می کنند اقدامات موثر و مثبت این جریان را کمرنگ جلوه دهند و شايعه ناکارآمدی شهردار تهران را بهانه ای برای اختلاف میان شورا و شهرداری و ياس مردم بیان کنند.

ريیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: همه این جو سازی ها نشان می‌دهد اقداماتی که شهردار تهران با حمایت شورای شهر انجام داده اقدامات موثری بوده است و در راستای اهداف شورا كه مبارزه با رانت گسترده، شفاف سازی، اجتناب از شهر فروشی و جلوگیری از هر اقدامی که به جای منافع عمومی به منافع فردی و گروهی بیانجامد، عمل کرده است‌.

صدراعظم نوری ارائه خدمات بهتر، بیشتر و با كيفيت توسط شهرداری و شورای شهر را راه مبارزه با این جریان سازماندهی شده دانست و گفت: برخی افراد وابسته به اين باند هر زمانی با بهانه ای موضوعی را مطرح می‌کنند و شایعاتی را می‌سازند تا مديريت شهری را منفعل و سرگرم امور فرعی کنند اما به لطف خدا و همراهی مردم اقدامات موثر و راهبردی شورای شهر و شهرداری به صورت هماهنگ ادامه پیدا خواهد کرد.

او با تاکید بر اینکه شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم یک شورای همگرا و هماهنگ است، عنوان کرد: در این دوره اختلاف نظر و اختلاف سلیقه دیده می‌شود، اما با نگاه راهبرديِ اعضاء كه تامين منافع ملی و رعايت حقوق شهروندان مبنای تصميم سازی هاست در عمل هماهنگی وجود دارد و چشم انداز برنامه ها و اقدامات بسيار روشن و اميدبخش پيش رو دارد.

ريیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران منتخب شورا است، بنابراین به عنوان یک مدير راهبردی كه تجارب فراوانی دارد، شجاعانه و در عين حال مدبرانه رفتار می‌کند و تاکنون اقدامات موثر و قابل دفاعی داشته است. در نتیجه شورای شهر از عملكرد شهردار تهران حمایت می‌کند.

صدراعظم نوری با تاکید براینکه مدیریت شهری جدید تمام تلاش خود را برای شفاف سازی و مبارزه با رانت گسترده در راستای اقدامات موثر برای مردم تهران و حل معضلات شهر تهران انجام خواهد داد، گفت: مدیریت شهری جدید با رفتار حرفه ای زمينه شايسته سالاری رافراهم کرده است و شهرداری به عنوان يك سازمان حرفه ای با بهره مندی از دانش و تجربه مديريت شهری در جهت حكمرانی خوب كه الزامات آن شفاف سازی، مشاركت مردم، قانون گرايی، مبارزه با رانت وفساد و تحقق شايسته سالاری است به پيش مي رود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست ک خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: با لطف خدا و حمایت مردم در راستای ارايه خدماتی که شهر را زنده و پويا کند و مردم را راضی و شاداب نگاه دارد از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.