کد خبر: ۶۷۹۷۶ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۸

هسلر: صاحبخانه‌ام در مشهد برایم غذا آورد

 						هسلر: صاحبخانه‌ام در مشهد برایم غذا آورد 					,

هسلر: صاحبخانه‌ام در مشهد برایم غذا آورد

مربی آلمانی درباره فعالیت در تیم پدیده مشهد به صحبت پرداخته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت آلمانی TAZ، توماس هسلر که همراه آلمان به قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۰ رسید، مدتی در تیم پدیده به عنوان مدیر فنی فعالیت کرد. او اکنون هدایت تیم دسته هفتمی را در فوتبال آلمان بر عهده دارد.

هسلر در مصاحبه‌ای درباره دوران فوتبال و مربیگری خود به صحبت پرداخت. او اشاره ای هم به حضور در تیم پدیده مشهد کرد و گفت: در تیم پدیده ذهنیت بازیکنان حرفه‌ای و خوب بود ولی شرایط حرفه‌ای وجود نداشت. برای مثال ما هفت ماه حقوق خودمان را دریافت نکردیم چون سرمایه‌گذار کلان تیم نمی‌خواست پول بازیکنان و کادر را پرداخت کند. ما به بازیکنان گفتیم که فوتبال خودشان را ارائه کنند و متحد باشند و تا زمانی که ما اینجا هستیم نگرانی نداشته باشند. در چنین شرایطی انگیزه دادن به بازیکنان کار راحتی نیست.

هسلر در ادامه صحبت‌های خود گفت: کار در ایران تجربه خیلی خوبی برای من بود. یک مربی ایرانی - آلمانی در تیم بود که من می‌توانستم با او خیلی کم آلمانی صحبت کنم. در ایران از تعهد بازیکنان به تیم تعجب کردم. آنها هر روز به تمرین می‌آمدند و این اتفاق اینجا رخ نمی‌دهد. ما فقط یک زمین تمرین داشتیم که نه رختکن داشت و نه حمام. بازیکنان عرق می‌کردند و مجبور بودند به خانه بروند و آنجا حمام کنند. من کلاهم را به افتخار این بازیکنان بر می‌دارم. اگر اینجا به بازیکنی بگویید که زمین تمرین شما حمام ندارد حاضر نیست فوتبال بازی کند.

او در پایان در پاسخ به این سوال که در ایران احساس آرامش می‌کرد است یا خیر گفت: مردم ایران بسیار مهمان نواز هستند. یک بار در شب کسی زنگ خانه را زد و من تعجب کردم و گفتم اینجا کسی من را نمی‌شناسد چه کسی باید باشد؟ بعد از باز کردن در دیدم که صاحب خانه برنج و مرغ و دسر برای من آورده است که خیلی جالب بود.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.