کد خبر: ۶۸۰۳۵ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
در سال 97؛

احداث نخستین سالن ورزشی بانوان در بجنورد کلید می خورد/ میزبانی مسابقات کشوری کونگفو بانوان در بجنورد

رئیس گروه ورزش بانوان خراسان شمالی گفت : یک سالن ورزشی ویژه بانوان از محل اعتبارات استانی مصوب شده که از سال 97 در محل سالن تختی ساخته می شود.
احداث نخستین سالن ورزشی بانوان در بجنورد کلید می خورد/ میزبانی مسابقات کشوری کونگفو بانوان در بجنورد

محبوبه مرحمتی، رئیس گروه ورزش بانوان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار راه ساجده اظهار کرد: هشت هزار و 271  ورزشکار زن در همه ی رشته های ورزشی در خراسان شمالی بر اساس ملاک قرار دادن بیمه شدگان داریم.

 

وی ادامه داد: ژیمناستیک، تکواند، والیبال، کونگفو، بسکتبال، کاراته، کوه نوردی، رشته های پرطرفدار در استان هستند.

 

مرحمتی خاطر نشان کرد: بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه، جاجرم، گرمه و فاروج و رازو جرگلان بیشترین فراوانی را در بین ورزشکاران دارد که قاعدتا به تعداد مربیان و امکانات و مدیریت ورزش شهرستان می تواند مرتبط باشد.

 

وی بیان داشت: یک سالن ورزشی ویژه بانوان از محل اعتبارات استانی مصوب شده که از سال 97 در محل سالن تختی ساخته می شود.

 

مرحمتی، بزرگترین مشکل ورزش بانوان استان را کمبود فضای ورزشی دانست و ادامه داد: اکثر رشته های توپی، اغلب با کمبود فضای تمرینی روبرو هستند.

 

وی گفت: هم چنین برای تمرینات مسابقات رزمی هم مشکل دارند، رشته های رزمی سبکی و تعدادشان زیاد است به همین دلیل تنها رشته های رزمی که به صورت کشوری و فدراسیونی برگزار می شود هزینه ها برای اعزام بر عهده ی هیئت است.

 

مرحمتی افزود: در رابطه با ورزش زنان روستایی شناسایی رابطین بانوان روستاها، در راستای ساماندهی امورات ورزشی بانوان روستاها  در حال انجام است.

 

وی اضافه کرد: هم چنین طرح اصلاح ساختار قامتی زنان و دختران روستایی از دیگر برنامه های اجرایی برای زنان روستایی است که در سراسر استان اجرایی شده است.

 

مرحمتی عنوان داشت: جذب اسپانسر در بخش آقایان و خانم ها ارتباط به توانایی و جنسیت تیم ندارد، در استان حامی ورزشی زیادی نداریم، و هنوز فرهنگ سازی نشده است که اسپانسر از ورزش بانوان حمایت کند.

 

وی گفت: رشته های فعال و مدال آور خوبی داریم ولی چون حمایت خاصی از آن ها نمی شود افت می کنند.

 

مرحمتی ادامه داد: مدال آوری بانوان در رشته کونگفو خوب است، به همین دلیل در تیر ماه 97 برنامه ریزی شده است که میزبانی کونگفوی سبک کونگفو توآ و پرتوآ مسابقات فدراسیونی کشوری در بجنورد باشد.

 

وی بیان داشت: آمار اعزامات امسال از ابتدا تا هم اکنون 56 مورد اعزام مسابقات کشوری در رشته های مختلف بوده است.

 

مرحمتی گفت: هم چنین میزبانی مسابقات طناب زنی، مچ اندازی و تیم ملی کوراش بانوان را در سال جاری داشتیم.

 

وی در انتها با اشاره به برنامه های سالی جدید در حوزه ورزش بانوان افزود: بیشترین تمرکز برای میزبانی کشوری اردوی تیم ملی (درهمه رشته ها) است.

 

انتهای پیام / رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.