کد خبر: ۶۸۱۶۲ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۳۰

اطلس محیط زیست منطقه ۵ پایتخت تهیه شد

تهیه و تدوین اطلس محیط زیست منطقه ۵ با نظارت عالی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران انجام شد.
اطلس محیط زیست منطقه ۵  پایتخت تهیه شد,

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محسن اسدی شهردار منطقه از تهیه اطلس محیط زیست منطقه خبر داد و گفت :کلان شهر تهران علاوه بر مشکلات زیست محیطی، ترافیکی، عملکردی، کالبدی با آلودگی های بسیاری مواجه است از طرفی فرایند توسعه استانداردهای مناسب زندگی ، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را با مشکل روبه رو کرده است و به همین دلیل شهرداری منطقه ۵ با شناسایی منابع آلاینده آب های سطحی و زیر زمینی، آلاینده های خاک، هوا، صوت، نور وامواج الکترونیکی با ایجاد بانک اطلاعاتی جامع زیستی توانست برای بهبود فرایند حفظ و کنترل محیط زیست گامی موثر بردارد.

 سرعت بخشیدن و کار آمد کردن سیستم های نظارتی، شناساندن مسائل زیست محیطی به مدیران و تصمیم گیرندگان، ایجاد بستر مناسب برای کاهش پیامدهای نامناسب زیست محیطی و ارتقای آگاهی عمومی در زمینه نگهداشت محیط زیست از مهمترین اهداف اجرایی کردن این پروژه بوده است .

وی افزود: فایل کتاب صوتی اطلس زیست محیطی نیز تهیه و تدوین شده است و امیدوار هستیم تا با تهیه نسخه نرم افزاری و ایجاد شرایط مطلوب تر زیست محیطی در خدمت رسانی به شهروندان پیشگام باشیم. 

آماده سازی بصری و رنگ آمیزی پل های عابر پیاده

به منظور افزایش زیبایی بصری شهروندان در ماه های پایانی سال ، پل های عابر پیاده معمولی سطح منطقه ۵ رنگ آمیزی می شود.

علیرضا علی بخشی اعلام کرد : با توجه به رسیدن ماه های پایانی سال، به منظور افزایش زیبایی بصری ، طرح رنگ آمیزی پل های عابر پیاده سطح منطقه آغاز شد. از مجموع ۱۱۰ پل معمولی و مکانیزه سطح منطقه،  ۱۵ پل عابر پیاده شناسایی شده و به منظور جلوگیری از فرسودگی و اصلاح بصری در دستور کار رنگ آمیزی قرار گرفت .

وی افزود: در ابتدا با حذف زوائد فیزیکی موجود بر روی پل ها به وسیله واترجت موشکی شستشوی کامل انجام شد. با تاکید مکرر شهردار منطقه و دغدغه ایشان در زمینه لزوم رنگ آمیزی نقاط کور و خارج از دسترس، با کمک تکنیک جدید اتاقک های معلق با  قابلیت استقرار از سطح زیرین عرشه ، هم زمان سطوح پایین و بدنه بالایی پل ها رنگ آمیزی شد.

همچنین رنگ آمیزی ۷ پل عابر پیاده در سطح منطقه به متراژ  ۷۰۳۰ متر مربع در ایام پایانی سال انجام شد.

افتتاح شبستان مسجد جامع حمزه سیدالشهدا(ع)

در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، شبستان مسجد جامع حمزه سیدالشهدا (ع) با حضورمعاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، حجت الاسلام میرشاه ولد مسئول امور مساجد ناحیه شهید مطهری، فرمانده ناحیه قدس وشهردار ناحیه ٧ در منطقه ۵ افتتاح شد.                                

 با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای ایجاد فضاهای دینی و مذهبی و لزوم ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در جامعه، شهرداری منطقه ۵ اقدام به بهره برداری از  پروژه شبستان ۷۰۰ متری مسجد جامع حمزه سیدالشهدا (ع) در میدان چهار باغ محله جنت آباد جنوبی واقع درشهرداری ناحیه ۷ کرد و شهروندان می توانند در این فضای معنوی به فعالیت های مذهبی، فرهنگی، اسلامی بپردازند.

پویایی مساجد در شهرداری منطقه ۵ با ایجاد اماکن و زیر ساخت های فرهنگی و مذهبی میسرشده و برای جذب جوانان به مساجد و شبستان ها، کلاس های متنوع فرهنگی و هنری در این فضا ها برگزار می شود. برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.