کد خبر: ۶۸۴۱۵ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی اعلام کرد

چاره‌اندیشی کمیته امداد خراسان شمالی برای مقابله با سوءتغذیه

کمیته امداد خراسان شمالی یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان برای درمان سوءتغذیه محرومان این استان طی ۹ ماهه امسال هزینه کرد.
چاره‌اندیشی کمیته امداد خراسان شمالی برای مقابله با سوءتغذیه

به گزارش گروه دریافت خبر راه ساجده، عباس اهرابی بابیان اینکه ضعف اقتصادی و قدرت خرید پایین بسیاری از مردم باعث افزایش مبتلایان به سوءتغذیه در این استان شده است گفت: هم‌اکنون دو هزار و ۳۸ نفر از مبتلایان به سوءتغذیه تحت حمایت‌های این نهاد قرار دارند.

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه به دو گروه از برنامه‌های حمایتی کمیته امداد خراسان شمالی در حوزه مبارزه با سوءتغذیه اشاره کرد و افزود: یکی از این برنامه‌ها که از سال ۸۴ آغازشده، پرداخت سبد غذایی ماهیانه به کودکان کم‌وزن و دارای اختلال رشد زیر شش سال است و برنامه دیگر نیز به حمایت از مادران باردار و شیرده مناطق محروم که دچار کم‌وزنی و سوءتغذیه هستند اختصاص دارد.

 

وی بابیان اینکه این طرح‌ها هم‌اکنون در تمام شهرستان‌های این استان در حال اجرا است، گفت: این دو طرح هم‌اکنون با مشارکت وزارت بهداشت و همکاری شبکه‌های بهداشتی و درمانی سطح استان خراسان شمالی در حال اجرا است.

 

اهرابی با تأکید بر اینکه مطابق این طرح، غیر مددجویان و محرومان نیازمند نیز با معرفی شبکه بهداشت می‌توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند عنوان کرد: خدمات این طرح به‌صورت شارژ ماهیانه کارت‌های خرید به‌صورت دوره‌های شش‌ماهه به مبتلایان سوءتغذیه ارائه می‌شود

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با یادآوری اینکه طرح حمایت از مادران باردار و شیرده از ابتدای سال ۹۶ باهدف بهبود تغذیه مادران باردار نیازمند و پیشگیری از تولد نوزادان با وزن کم آغازشده است، افزود: هم‌اکنون ۳۸ نفر از زنان باردار و شیرده مبتلابه سوءتغذیه، تحت حمایت این طرح قرار دارند که طی ۱۰ ماهه امسال ۴۰ میلیون تومان به این افراد کمک شده است.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه طرح سوءتغذیه کودکان زیر شش سال نیز از سال ۸۶ تاکنون در حال اجرا است، بیان کرد: هم‌اکنون دوهزارکودک زیر شش سال مبتلابه سوءتغذیه، تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند که طی امسال یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای این افراد هزینه شد.

 

اهرابی در پایان بابیان اینکه این نهاد همچنین با آموزش و فرهنگ‌سازی و اجرای برنامه‌های حمایتی تغذیه‌ای طی سال‌های اخیر در بهبود مبتلایان به سوءتغذیه تأثیرگذار بوده است افزود: پس از پایان یک دوره شش‌ماهه، این کودکان مورد پایش مراکز بهداشتی درمانی قرار می‌گیرند و در صورت بهبود افراد جدیدی جایگزین می‌شوند.

 

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.