کد خبر: ۶۸۴۱۶ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
کارشناس مسئول امور مهدهای کودک بهزیستی خراسان شمالی گفت:

تمامی آموزشات در مهدها بر اساس مفاهیم اسلامی است/ فعالیت 3 مهد تخصصی قرآنی در استان

کارشناس مسئول امور مهدهای کودک بهزیستی خراسان شمالی گفت: این تمامی آموزشات و کتاب ها ، بازی ها، نقاشی ها، سرود ها و شعرها بر پایه مفاهیم دینی و اسلامی است.
تمامی آموزشات در مهدها بر اساس مفاهیم اسلامی است/ فعالیت 3 مهد تخصصی قرآنی در استان

زهرا زمانی فر، کارشناس مسئول امور مهدهای کودک بهزیستی خراسان شمالی به مناسبت روز تربیت اسلامی در گفتگو با خبرنگار راه ساجده اظهار کرد:هم اکنون 220 مهدکودک در استان خراسان شمالی، که 106 مهد در بخش شهری و 114 مهد در بخش روستایی مشغول به فعالیت هستند.

 

وی ادامه داد: تعداد 3 مهد تخصصی قرآنی در بجنورد و شیروان، 4 مهد آدینه در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان و اسفراین که روزهای جمعه هم فعالیت دارند، یک مهدکودک تعاونی که به همت تعدادی از زنان سرپرست خانوار راه اندازی شده و یک مهد کودک شبانه روزی در لیست مهدهای تخصصی استان جا دارند.

 

زمانی فر خاطر نشان کرد: تعداد ایجاد مهد های کودک بسته به نوع منطقه دارد، با توجه به اینکه آموزش و پرورش هم مجوز ایجاد مهد را صادر می کند تقریبا به حالت اشباع شده در آمده است.

 

وی با اشاره به نظارت های موجود در مهدها بیان داشت: نظارت ها بر سه اساس است که نظارت به صورت بازرسی کشوری، نظارت کارشناسان ستادی و استانی و نظارت سالیانه که هر سال یا هر سه سال برای نظام رتبه دهی انجام می شود.

 

زمانی فر بیان داشت: نظارت ها در بخش رتبه بندی بر اساس 127 آیتم بررسی می شود و مجموع امتیازات کسب شده جایگاه مهد را از لحاظ رتبه و درجه مشخص می کند.

 

وی ادامه داد: بازدید موردی هم به صورت تیمی با ارگان های از جمله تعزیرات، بهداشت و استاندارد و آموزش و پرورش انجام می شود.

 

زمانی فر با اشاره به محتواهای آموزشی اسلامی در مهدهای کودک گفت: یازده محتوای آموزشی در مهدها ارائه می شود که کتاب تعلیم و تربیت دینی با دو عنوان پارسایان یک و دو ویژه کودکان و کتاب آموزش مفاهیم دینی ویژه مربیان است.

 

وی افزود: علاوه بر این تمامی آموزشات و کتاب ها ، بازی ها، نقاشی ها، سرود ها و شعرها بر پایه مفاهیم دینی و اسلامی است.

 

زمانی فر گفت: در مهد های کودک طرح نیک با هدف ترویج فرهنگ نماز در با حضور اساتید کشوری اجرا می شود، که به کودکان ابلاغ یاور نماز داده می شود.

 

وی با اشاره به شرایط به کار گیری مربیان اضافه کرد: از سال 90 تا به الان بر اساس قانون مصوب شده حداقل مدرک تحصیلی مربیان جذب شده باید فوق دیپلم باشد .

 

زمانی فر عنوان داشت: براساس تفاهم نامه ای که بهزیستی با جهاد دانشگاهی دارد 90 الی 120 ساعت دوره آموزشی برای مربیان گذاشته می شود تا توانایی فعالیت در مهد را پیدا کنند.

 

وی گفت:  هم چنین از سال 94 به الان تمام مربیان باید از طریق بهزیستی گزینش شوند.

 

زمانی فر عدم رعایت استاندارد سازی در بخش مهدهای خصوصی را یکی از بزرگترین مشکلات این بخش دانست.

 

وی یاآورد شد: از تمامی والدین تقاضا داریم که در هنگام مراجعه به مهدها برای ثبت نام کودک حتما مجوز مرکز ، ساعت ها و هزینه های دریافتی را مطالعه کنند، قرارداد با مهد را داشته باشند که در صورت بروز مشکل بتوانیم برای آن ها چاره اندیشی کنیم.

 

زمانی فر افزود: والدین کودک در صورت بروز مشکل می توانند به مراکز بهزیستی مراجعه کنند و به صورت کتبی مشکل پیش آمده را اطلاع دهند، که ذکر نام والدین اجباری نیست.

 

وی در انتها گفت: در سال 96 در خراسان شمالی مجوز یک مهد کودک به دلیل رعایت نکردن استانداردها باطل شد.

 

انتهای پیام./ رحمانی  برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.