کد خبر: ۶۹۱۶۸ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی خبر داد:

برگزاری همایش ملی «اقتصاد مقاومتی در سبک زندگی امام سجاد(ع)» در خراسان شمالی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد(ع)» به میزبانی خراسان شمالی خبر داد.
برگزاری همایش ملی «اقتصاد مقاومتی در سبک زندگی امام سجاد(ع)» در خراسان شمالی

به گزارش راه ساجده ،هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه ی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در نشست خبری سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد در روز سه شنبه 15 اسفند اظهار کرد: این همایش ردیبهشت ماه سال جاری همزمان با هزارو چهارصدمین سال میلاد امام سجاد علیه السلام برگزار می شود.

 

شیرازیان افزود: افزود: این همایش در دو بخش مقاله و اینفوگرافی فراخوان شده که علاقه مندان تا پایان اسفندماه مهلت دارند در این برنامه فرهنگی شرکت کنند.

 

 وی با بیان اینکه تا کنون استان های کرمان، قزوین، زنجان، خراسان رضوی و خراسان شمالی مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کرده اند، تعداد آثار دریافت شده را در مجموع 165 اثر شامل 57 اثر در بخش اینفوگرافی و 108 اثر در بخش مقاله اعلام کرد.

 

وی اظهارداشت: این همایش در دو بخش اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی فرهنگی و اجتماعی برگزار می شود که تولید و اشتغال در سیره امام سجاد، تاثیر قناعت و ساده زیستی در اقتصاد مقاومتی، شیوه های مدیریت اقتصادی، تاثیر رزق حلال در فلاح فرهنگی و رفاه اقتصادی در سیره امام سجاد، تربیت خانواده متعالی از منظر امام سجاد، مبارزه با مظاهر فساد در سیره امام سجاد و حقوق متقابل فرد و اجتماع از منظر امام سجاد از موضوعات بخش اقتصاد مقاومتی است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در ادامه از فعالیت 362 کانون فعال در مساجد استان خبر داد و گفت: این تعداد 25 درصد مازاد از سهمیه ابلاغی در خراسان شمالی تاسیس شده است.

 

وی تعداد اعضای ثبت شده در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان را 25 هزار نفر اعلام کرد و گفت: در بخش آموزش های متمرکز کشوری و استانی 15 هزار ساعت آموزش انجام شده است.

 

وی اعلام کرد: 282 کتابخانه باز و مخزن دار در سطح استان وجود دارد که 21 هزار و 151 نفر عضو  و 295 هزار و 166 کتاب ثبت سامانه شده است.

 

شیرازیان خاطر نشان کرد: برای ایجاد کانون مساجد مبلغ یک میلیون و صد هزار تومان به صورت نقد و 5 میلیون تومان در قالب تجهیزات و کتاب اختصاص داده می شود.

 

وی بیان کرد: برای اولین بار در سال گذشته کانون های مساجد در ردیف بودجه قرار گرفت و  250 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شد و همین مبلغ برای سال آینده اختصاص داده شد.

 

وی ادامه داد: در چهارمین دوره جشنواره روستایی و عشایر دوستدار کتاب روستای اسفیدان با 152 امتیاز به عنوان اولین روستای هدف در بحث روستاها در کشور منتخب شد.

 

شیرازیان افزود: هم چنین  روستای بزنج از اسفراین با کسب 132  امتیاز در جایگاه پنجم در بین 10 روستای برتر کشور قرار گرفت و در مجموع در کشور در بین 40 روستا 6 روستا از خراسان شمالی معرفی شده اند.

 

مسئول دبیرخانه ی کانون های فرهنگی هنری مساجد  استان بیان کرد: 20 تا 30 درصد مساجد به صورت نیمه فعال هستند که شش ماهه ابتدای سال آینده مهلت داده شده است تا فعالیت شان را آغاز کنند در غیر این صورت مجوزشان باطل می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: در استان یک هزار و 65 مسجد به ثبت رسیده است که 873  مسجد روستایی و 192  مسجد شهری فعالیت هستند و از این تعداد در 220 مسجد روستایی و 142 مسجد شهری کانون فرهنگی و هنری راه اندازی شده است.

 

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.