کد خبر: ۶۹۲۶۴ | گروه سلامت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
مسول روابط عمومی و سلامت مادران شبکه بهداشت شهرستان رازوجرگلان:

۴۰ درصد سرطان ها قابل درمان است / سرطان مری، سینه و رحم شایع ترین سرطان های بخش رازو جرگلان

مسول روابط عمومی و سلامت مادران شبکه بهداشت شهرستان رازوجرگلان گفت: نسبت به یک بیمار سرطانی باید دید مثبتی داشته باشید و ناامید نشوید ، زیرا ۴۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری و درمان است .
۴۰ درصد سرطان ها قابل درمان است / سرطان مری، سینه و رحم شایع ترین سرطان های بخش رازو جرگلان

فهمیه حبیب منش، مسول روابط عمومی و سلامت مادران شبکه بهداشت شهرستان رازوجرگلان در گفتگو با خبرنگار راه ساجده اظهار کرد:  در سنین پایین باید به فکر سلامتی باشیم، خیلی از بانوان از پوسیدگی دندان، استخوان درد و سرطان رنج می برند که به خاطر پیشگیری نکردن دچارش شده اند.

 

وی ادامه داد:  سلامت فردای ما تنها با پیشگیری تامین می شود،  هر چقدر سن انسان بالاتر برود نبست به بیماری ها آسیب پذیر تر  می شود .

 

حبیب منش تغذیه سالم ، ورزش و تحرک داشتن، پیشگیری از استرس و مصرف نکردن دخانیات و مواد مخدر را تضمین کننده سلامت زنان دانست .

 

وی با تاکید بر اینکه اکنون بیماری های واگیردار کم رنگ شده اند گفت: بیماری های غیر واگیر از جمله دیابت، فشار خون، افسردگی ها و سرطان جایگزین بیماری های واگیر شده اند که معظل بزرگی است .


حبیب منش گفت: نسبت به یک بیمار سرطانی باید دید مثبتی داشته باشید و ناامید نشوید ، زیرا ۴۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری و درمان است .


 وی نکاتی از جمله مصرف مواد غذایی سالم ، حذف مواد مصرفی مضر ، تغییر شیوه پخت غذا و نحوه اماده سازی، همچنین دوری از مواد سرخ کردنی و کبابی،  تحرک داشتن روزانه و ورزش کردن ، کاهش افسردگی و استرس، دوری از استرس های اجتماعی، رو اوردن به زندگی اجتماعی،  اگاهی داشتن از بیماری ها، ازمایش های سالانه مواردی اعلام کرد که در پیشگیری از بیماری ها بخصوص سرطان موثر است .

 

وی بر اساس اخرین امار سال ۹۵ سرطان های شایع در بین بانوان شهرستان رازوجرگلان گفت: سرطان مری. سرطان سینه و سرطان رحم از جمله سرطان های شایع بانوان شهرستان ما است که علت های مختلفی از جمله خوردن چای داغ و استفاده از نمک زیاد و استفاده از گوشت قرمز در غذا های خود . چاقی و رعایت نکردن  بهداشت فردی است.


 
انتهای پیام/ رحیمیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.