کد خبر: ۶۹۳۷۱ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

شهرداری در مرگ یک شهروند بر اثر تخریب ساختمان ۹۰درصد مقصر شناخته شد

جامعه > شهری - ایران نوشت: 23 دی امسال رخ داد، به دنبال تخریب ملکی متعلق به شهرداری تهران در منطقه ۱۸، مردی 40ساله‌ براثر ریزش آوار جان باخت.

        شهرداری در مرگ یک شهروند بر اثر تخریب ساختمان 90درصد مقصر شناخته شد
      ,

دراین واقعه کهدرپی اعلام این خبر، بازپرس مرادی و تیم تحقیق وارد عمل شدند.در بررسی‌ها مشخص شد خانه قدیمی در طرح تعریض بزرگراه قرارداشته و مدتی قبل از سوی شهرداری خریداری شده است. اما پسر 40 ساله این خانواده به خاطر تعلق خاطری که به خانه‌شان داشته؛ شب‌ها را در آنجا سپری می‌کرد. تا اینکه روز حادثه مأموران برای تخریب باقی مانده خانه وارد عمل شده و این مرد درخواب جان سپرد.
بدین ترتیب برای مشخص شدن مقصر این حادثه، به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران، کارشناس رسمی حوادث کار وارد عمل شد و پس از بررسی‌های صورت گرفته اعلام کرد به علت رعایت نکردن مقررات مربوط به کارگاه ساختمانی، سهل انگاری در تخریب املاکی که مربوط به احداث اتوبان بوده است، شهرداری منطقه 18 در این حادثه 90 درصد و متوفی به خاطر بی‌احتیاطی، 10 درصد مقصر شناخته شده است.
بنابراین پس ازاعلام نظر کارشناسی و با دستور بازپرس مرادی، نماینده حقوقی منطقه 18 برای تبیین اتهام طبق ماده 688 آیین دادرسی کیفری به اتهام قتل شبه عمدی ناشی از تقصیر به دادسرا احضار شد.

 

45302برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.