کد خبر: ۶۹۴۴۸ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
بخشدار جرگلان:

پیگیر حضور پررنگ بانوان ترکمن در اجتماع هستیم

بخشدار جرگلان گفت: در جامعه اسلامی تا جایی که امکان بوده به حضور بانوان در اجتماع و پست های مدیریتی توجه شده است این در بخش جرگلان نیز صدق می کند .
پیگیر حضور پررنگ بانوان ترکمن در اجتماع هستیم

به گزارش راه ساجده، همایش ویژه بانوان در جرگلان به مناسبت هفته زن در دبیرستان شبانه روزی گرکز با مشارکت شبکه بهداشت . اموزش و پرورش و بخشدار و با حضور بیش از 100 بانو برگزار شد.


در این همایش بخشدار جرگلان با اشاره به جایگاه رفیع زن در اسلام اشاره کرد و گفت: بهشت زیر پای مادران است و مادران باید سعی کنند دختران خوبی را تربیت نمایند.

 

پولاد نجاهی افزود: دختران باید الگو گرفتن از حضرت فاطمه (س) که در اخلاق و حجاب نمونه بودند با شونات اسلام اگاه شوند و به ارزش خود پی ببرند .


 وی خاطر نشان کرد: در جامعه اسلامی ما نیز تا جایی که امکان بوده به حضور بانوان در اجتماع و پست های مدیریتی توجه شده است این در بخش جرگلان نیز صدق می کند .


 وی ادامه داد: حضور زنان در جزگلان بهتر شده است به طوری در پست های مختلف از جمله مشاوره زن . شورا . دهیار .و چندین کارمند  و فرهنگی زن در این منطقه فعالیت می کنند.
 
گرچه حضور دیگر اقوام در اجتماع نسبت به جامعه ترکمن پر رنگ تر است اما به جد در تلاش هستیم تا این پررنگی نمود بیشتری پیدا کند.


 بخشدار جرگلان تاکید کرد : برای حضور بانوان در اجتماع خود بانوان با  نشان دادن توانمندی های خود بیشتر از هر کس دیگر اثرگذار خواهند بود هر چه پرنگ تر ظاهر شوند بهتر است .

وی اظهار داشت :۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل می دهند پس از هر پست یا مدیریتی نیز باید ۵۰ درصد سهم داشته باشند .


وی به دختران خوابگاه شبانه روزی گرکز توصیه کرد و گفت : پست های دولتی ویژه بانوان را شما باید پر کنید پس با احساس مسولیت بیشتری تحصیل را ادامه دهید و در حال حاضر منطقه جرگلان به چندین روانشناس نیاز دارد که  این نشان از اینده دار یودن تحصیل بانوان است که به همین دلیل توصیه می شود با جدیت تحصیل نمایید و به صورت بومی به مردم جرگلان خدمت کنید .


در این همایش همچنین به موضوعاتی هم چون تغذیه بانوان توسط پزشک  درمانگاه یکه سعود .بلوغ دختران توسط مامای درمانگاه یکه سعود مهارت های ارتباطی توسط روانشناس درمانگاه و سرطان زنان توسط مسول روابط عمومی و سلامت مادران شبکه بهداشت شهرستان اشاراتی شد.

 

انتهای پیام/ رحیمیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.